Partner serwisu
20 maja 2020

Szybko i tanio? Czy na pewno tak chcesz wymieniać opony?

Kategoria: Aktualności

Niektórzy kierowcy w wyborze warsztatu, któremu powierzają swój samochód i wymianę opon kierują się ceną i czasem usługi – myśląc, że im taniej i szybciej, tym lepiej. Nie zastanawiają się nad tym, że cena usług obrazuje profesjonalizm i umiejętności mechaników, stan techniczny urządzeń, którymi pracują. Jak znaleźć serwis godny zaufania, który nie zniszczy opon i felg?

Szybko i tanio? Czy na pewno tak chcesz wymieniać opony?

Wymiana kompletu kół we współczesnym samochodzie, zgodnie z koniecznymi zasadami technicznymi zawartymi m.in. w procedurach Certyfikatu Oponiarskiego, powinna zająć min. 35-40 min na samochód. Jeśli korzystamy z warsztatu, w którym mechanik robi to szybciej, to znaczy, że nie ma czasu na poprawne wykonanie swojej pracy – czyli tak, by wymiany dokonać bezbłędnie i nie zniszczyć opony ani felgi.

Opony są jedynym punktem styku samochodu z jezdnią. Przy prędkościach autostradowych obracają się ponad 1000 razy na minutę. Ich obsługa wymaga więc fachowości i dokładności. Korzystanie z serwisów, które konkurują wyłącznie ceną i czasem usługi tak ważnej, jak wymiana opon, to droga donikąd. Kierowcy i mechanicy powinni zdawać sobie sprawę, że w procesie serwisu opon nie da się pójść na skróty. Prędzej czy później, zawsze pojawią się konsekwencje błędów w wymianie opon i zazwyczaj odczuje je klient.

– Na szkoleniach dla warsztatów często słyszymy mechaników pytających „dlaczego proponowana przez PZPO procedura wymiany opon jest tak długa – przecież można szybciej!” Wtedy zawsze zwracamy się do nich z prośbą, żeby zastanowili się, jakie kroki zawarte w naszej procedurze można pominąć bez straty na jakości usługi i bezpieczeństwie klienta. Po analizie dokumentu, za każdym razem wszyscy są jednogłośni – nie da się wykreślić ani jednego z 40 punktów. Dla swojego bezpieczeństwa powinniśmy więc korzystać z certyfikowany warsztatów. W serwisie z Certyfikatem Oponiarskim PZPO mamy pewność, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie, ponieważ posiadający odpowiednią wiedzę audytor dokładnie sprawdził rzeczywiste możliwości danego warsztatu i zadecydował o przyznaniu mu tego wyróżnienia – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO).

źródło: pzpo.org.pl
fot. pzpo.org.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ