Partner serwisu
23 kwietnia 2020

Grupa ORLEN angażuje się w walkę żywiołem w Biebrzańskim Parku Narodowym

Kategoria: Aktualności

Grupa ORLEN wspiera akcję gaszenia Biebrzańskiego Parku Narodowego. W tym celu na potrzeby Państwowej Straży Pożarnej, bezpośrednio zaangażowanej walkę z żywiołem, przekazane zostało łącznie 18 tys. litrów paliwa. 

Grupa ORLEN angażuje się w walkę żywiołem w Biebrzańskim Parku Narodowym

- Społeczną odpowiedzialność biznesu traktujemy w wymiarze czynów, a nie tylko słów. Nie mogliśmy  pozostać obojętni  i nie wesprzeć działania Państwowej Straży Pożarnej zaangażowanej w walkę o ratowanie naszego wspólnego dziedzictwa przyrody, jakim jest Biebrzański Park Narodowy. Jesteśmy największym producentem paliw w Polsce, więc nie wyobrażam sobie, abyśmy w takiej sytuacji nie dostarczyli go do tankowania wozów strażackich - mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

12 tys. litrów oleju napędowego i 6 tys. litrów benzyny zostanie przeznaczonych do zatankowania wozów bojowych i sprzętu Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, które biorą udział w akcji gaszenia pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Paliwa zostały dostarczone przez ORLEN Paliwa, z Grupy Kapitałowej ORLEN do punktu dowodzenia i obsługi logistycznej w miejscowości Goniądz, w porozumieniu z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, która dowodzi akcją.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ