Partner serwisu
21 kwietnia 2020

Nowy olej hydrauliczny LOTOSU do zadań specjalnych

Kategoria: Aktualności

Na rynek trafił właśnie Hydromil L-HM BA – olej hydrauliczny klasy premium. To nowa propozycja spółki LOTOS Oil przeznaczona dla maszyn przemysłowych pracujących w najtrudniejszych warunkach, pod zwiększonym ciśnieniem roboczym. Produkt, jako jeden z niewielu dostępnych obecnie na rynku, jest zgodny ze specyfikacją Bosch Rexroth RDE 90235.

Nowy olej hydrauliczny LOTOSU do zadań specjalnych

Dzisiejszy przemysł wymaga maksymalnej produktywności i optymalnej wydajności. Od maszyn przemysłowych oczekuje się coraz cięższej i szybszej pracy przez dłuższy czas. Te wymagania obejmują także układy hydrauliczne, która pracują dłużej i pod większym obciążeniem niż kiedykolwiek wcześniej. Najnowsze pompy i silniki są projektowane tak, aby poradzić sobie z większymi gęstościami mocy przy jednoczesnym zapewnieniu długiego okresu eksploatacji – ale czy to samo można powiedzieć o oleju hydraulicznym?

Właściwości eksploatacyjne oleju mają znaczący wpływ na zużycie komponentów i ogólną trwałość układów hydraulicznych. Używanie oleju, który nie jest przeznaczony do nowoczesnych urządzeń, może spowodować awarię elementów systemu hydraulicznego i doprowadzić do bardzo poważnej awarii i kosztownego przestoju. Firma Bosch Rexroth– światowy lider w zakresie napędów i sterowań – dostrzegła, jak ważne są parametry gwarantujące wydajność oleju hydraulicznego w nowoczesnych, wysokowydajnych systemach. Dlatego inżynierowie Bosch opracowali specyfikację na najwyższym poziomie – RDE 90235, aby uwzględnić postęp, jaki obserwuje się w branży układów hydraulicznych w ostatnich latach.

Testy RDE 90235 są przeprowadzane przy 4000 obr./min i ciśnieniu ponad 450 barów. Te parametry odzwierciedlają ogromny wzrost wydajności i podkreślają ogromną wagę jakości oleju. W procesie testowania eksperci badają m.in. odporność na ścinanie, właściwości chroniące części przed zużyciem i kompatybilność materiałową. Aby zagwarantować najwyższą wydajność oleju hydraulicznego, ważne jest także uwzględnienie stabilności termicznej i hydrolitycznej, ochrony części przed zużyciem i korozją, kompatybilności elastomerowej i utleniania oleju.

Nowy olej LOTOS Hydromil L-HM BA nie tylko spełnia wymagania powyższej specyfikacji, ale został również starannie zaprojektowany, aby zagwarantować wydajność i ochronę dla najnowszych wysokowydajnych układów hydraulicznych. Większość olejów hydraulicznych dostępnych obecnie na rynku nie spełnia tak wyśrubowanych wymagań, a co za tym idzie nie zapewniają one optymalnej wydajności ani ochrony nowoczesnych systemów hydraulicznych. 

 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ