Partner serwisu
17 kwietnia 2020

GAZ-SYSTEM zapewnił dostawy inwestorskie dla kluczowych inwestycji

Kategoria: Z życia branży

Spółka podpisała umowy ramowe na zakup armatury gazowej niezbędnej do budowy tłoczni i gazociągów. Kontrakty na łączną kwotę ponad 89,5 mln zł zawarto z trzema wykonawcami. Umowy będą obowiązywały przez cztery lata.

GAZ-SYSTEM zapewnił dostawy inwestorskie dla kluczowych inwestycji

Podpisane umowy dotyczą dostaw zaworów kulowych o średnicy DN 1000, DN 700, DN 200-500 oraz zasuw klinowych o średnicach DN 200-300. Zakupiona armatura będzie wykorzystywana do budowy m.in. tłoczni gazu w Gustorzynie i rozbudowy w Odolanowie i Goleniowie, które stanowią lądowy komponent projektu Baltic Pipe. Pojedyncze zamówienia będą realizowane na podstawie odrębnych umów częściowych, zawieranych każdorazowo po zaakceptowaniu najkorzystniejszej oferty.

Wykonawcy zostali wyłonieni na podstawie otwartego i konkurencyjnego postępowania przetargowego. GAZ-SYSTEM podpisał umowy z trzema firmami: spółkami GAZOMET, CP TRADE oraz konsorcjum w składzie P.R.U.H. ARMA-POL s.c. Stanisław Kulka, Robert Płotnicki i Armatury Group a.s. Zakres dostaw obejmuje niezbędną armaturę do funkcjonowania tłoczni gazu. Rozbudowa tych obiektów umożliwi sterowanie systemem przesyłowym według potrzeb odbiorców w kraju oraz przesyłanie do państw sąsiednich, w celu stworzenia konkurencyjnego rynku gazu w naszym regionie.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ