Partner serwisu
17 kwietnia 2020

PERN wybrał Inżyniera budowy rurociągu Boronów – Trzebinia

Kategoria: Z życia branży

PERN podpisał umowę z firmą, która będzie pełnić funkcję Inżyniera budowy rurociągu produktowego Boronów – Trzebinia, jednego z kluczowych projektów realizowanych w ramach programu Megainwestycje. Postępowanie wygrała ECM Group Polska S.A., proponując najkorzystniejszą ofertę.

PERN wybrał Inżyniera budowy rurociągu Boronów – Trzebinia

Zadaniem wybranej firmy będzie m.in. zarządzanie techniczne, nadzór nad wykonywaniem   robót budowlanych oraz dostaw inwestorskich.

Budowa rurociągu produktowego Boronów – Trzebinia to jeden z elementów programu Megainwestycje PERN, których celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

– Rurociąg zapewni dodatkowe zabezpieczenie zaopatrzenie południa kraju w paliwa poprzez zwiększenie zasięgu transportu rurociągowego z PKN Orlen – Dariusz Nazarenko, kierownik projektu w PERN.

Inwestycja stanowi przedłużenie o 97 km istniejącej magistrali rurociągowej Płock – Koluszki – Boronów do Terminala Paliw w Trzebini. Projekt powstaje w oparciu o Ustawę z dnia 22 lutego 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym, która weszła w życie 18 kwietnia 2019 r.

źródło: pern.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ