Partner serwisu
03 kwietnia 2020

Pracownicy Grupy CIECH otrzymają premię za pracę w czasie pandemii koronawirusa

Kategoria: Z życia branży

Grupa CIECH, jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, podjęła decyzję o przyznaniu specjalnej nagrody pieniężnej w wysokości 500 zł dla swoich pracowników, którzy od 16 do 31 marca nie mogli wykonywać obowiązków zdalnie i regularnie pojawiali się w zakładach produkcyjnych oraz biurach. To jeden z elementów kompleksowego pakietu pomocowego dla osób zatrudnionych przez CIECH, który będzie wdrażany w kolejnych tygodniach.

Pracownicy Grupy CIECH otrzymają premię za pracę w czasie pandemii koronawirusa

W okresie pandemii i w obliczu zaleceń dotyczących pozostawania w domu oraz unikania kontaktów z innymi ludźmi, szczególnie trudna jest sytuacja osób, które pracują na instalacjach, liniach produkcyjnych czy w magazynach.

– Praca w czasach pandemii wiąże się z wieloma trudnościami i wyrzeczeniami dla pracowników oraz ich rodzin. Dlatego tym bardziej jesteśmy pod wrażeniem odpowiedzialnej i profesjonalnej postawy załogi CIECH. Wiemy, że nawet najszczersze podziękowania nie zastąpią realnego wsparcia, dlatego postanowiliśmy wdrożyć w życie kompleksowy pakiet pomocowy dla naszych pracowników – mówi Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.

Utrzymanie stabilnej produkcji w zakładach Grupy CIECH jest niezbędne dla zachowania łańcuchów dostaw dla wielu branż polskiego przemysłu, w tym tak kluczowych w tym trudnym okresie jak spożywcza, farmaceutyczna czy chemiczna. Ciągły tryb pracy fabryk pozwala również zabezpieczyć fundamenty biznesowe Grupy CIECH, a tym samym – tysiące miejsc pracy w całej Polsce.

Dlatego, aby szczególnie docenić tych pracowników firmy, którzy są codziennie w pracy i nie mają możliwości wykonywania swoich obowiązków zdalnie, wszystkie polskie spółki z Grupy podjęły decyzje o przyznaniu specjalnej nagrody pieniężnej w wysokości 500 zł brutto dla pracowników, którzy od 16 do 31 marca pracowali stacjonarnie w zakładach i biurach CIECH. To tylko jeden z elementów kompleksowego pakietu pomocowego dla pracowników jednego z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej, który zostanie wdrożony w najbliższych tygodniach.

Od kilku tygodni, w trosce o ochronę zdrowia swoich pracowników, klientów i dostawców, Grupa CIECH podejmuje liczne działania mające chronić ich przez zarażeniem koronawirusem COVID-19. Wszystkie zakłady Grupy działają zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, a także regulacjami wynikającymi z ustawy dot. koronawirusa oraz wprowadzonego stanu zagrożenia epidemiologicznego na terenie Polski. Grupa wprowadziła także między innymi obowiązkowy pomiar temperatury ciała na wejściu do wszystkich zakładów i biur CIECH w Polsce, a także specjalne procedury dla podwykonawców, gości oraz pracowników branży logistycznej organizujących transport z i do zakładów Grupy. W zakładach i biurach od miesiąca dostępne są też płyny do dezynfekcji, a miejsca wspólne są regularnie odkażane. Pracodawca umożliwił ponadto, wszędzie tam gdzie jest to możliwe, wykonywanie obowiązków zawodowych zdalnie.

Witek
2020-04-14
Dobrze, że ich pracodawca Ciech oferuje takie wsparcie. Inni pracodawcy mogliby wziąć przykład...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ