Partner serwisu
03 kwietnia 2020

LOTOS przekazuje płyn do dezynfekcji pogotowiu w Szczecinie

Kategoria: Aktualności

1500 litrów płynu do dezynfekcji przekazano Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Pomoc LOTOSU trafiła już do szpitali w województwach pomorskim i zachodniopomorskim. Dotychczas koncern przeznaczył w sumie kwotę 7 mln zł na wsparcie służby zdrowia w kraju.

LOTOS przekazuje płyn do dezynfekcji pogotowiu w Szczecinie

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie z 43 punktami stacjonowania obejmuje swoim zasięgiem całe województwo zachodniopomorskie. Spółka LOTOS Paliwa postanowiła podzielić się płynem w odpowiedzi na apel placówki. Pozwoli to zabezpieczyć funkcjonowanie stacji na tym odcinku przez najbliższe, trudne dni. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo pracowników i pacjentów w okresie wzmożonych działań związanych z walką z koronawirusem.

Grafika płyn

Nasza pomoc trafia do tych, którzy są najbardziej zaangażowani w walkę z koronawirusem. To przede wszystkim służba zdrowia. Jako spółka Skarbu Państwa i firma społecznie odpowiedzialna uważamy, że takie działanie w tej sytuacji jest czymś naturalnym – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS. – Równolegle nasza rafineria pracuje stabilnie, a wszystkie nasze stacje funkcjonują bez zakłóceń. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim pracownikom LOTOSU – tym na stacjach paliw, na terenie zakładu oraz tym przebywającym na platformach – za ich zaangażowanie i odpowiedzialność w tym trudnym czasie.

Płyny

Darowizna dla szczecińskiego pogotowia to kolejna z inicjatyw spółki LOTOS Paliwa wspierająca działania służb sanitarnych i mundurowych zaangażowanych w walkę z koronawirusem. Na wybranych stacjach LOTOSU umundurowani i poruszający się w oznakowanych pojazdach pracownicy Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej czy Służb Celno-Skarbowych otrzymują kawę, herbatę, gorącą czekoladę albo napój energetyczny Dynamic.

Wsparto również 7 Pomorską Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej – na wybranych stacjach żołnierze tej formacji mogą uzupełnić paliwo nie ponosząc żadnych kosztów. Za darmo tankują też karetki i inne pojazdy należące do 19 zakaźnych szpitali jednoimiennych. Koncern przekazał dla tych placówek 2 mln zł w formie kart paliwowych.

Środki w wysokości 5 mln zł trafiły również do 4 wybranych placówek medycznych w woj. pomorskim i zachodniopomorskim: Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie, 7. Szpitala Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. Ostatnie dwa należą również do grona 19 szpitali jednoimiennych.

Dzięki tak wielkiej pomocy udało nam się już zakupić m.in. ambulans, 48 łóżek z szafkami, materace przeciwodleżynowe, uzdatniacz wody dla pacjentów zakaźnych oraz urządzenie do czyszczenia i dezynfekcji powietrza z użyciem plazmy – wymienia Natalia Andruczyk, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie. – Pomoc LOTOSU to nieocenione wsparcie dla naszego zespołu, który z determinacją i oddaniem walczy o zdrowie wszystkich pacjentów. Dziękujemy za ten gest solidarności w trudnym czasie pandemii.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ