Partner serwisu
26 marca 2020

MOL wspiera walkę z koronawirusem przekształcając zakład w Almásfüzitő w fabrykę płynów do dezynfekcji

Kategoria: Aktualności

– MOL rozpoczął produkcję środków do dezynfekcji rąk i powierzchni, przeznaczonych do ochrony przed koronawirusem. Tego typu produkty są trudnodostępne na Węgrzech. MOL Lub Ltd., producent smarów będący częścią Grupy MOL, w zaledwie w tydzień przestawił linie produkcyjne płynu do spryskiwaczy w zakładzie w Almásfüzítő. Praca odbywa się 24/7, w podziale na trzy zmiany, z dzienną produkcją na poziomie 50 tys. litrów – w ten sposób MOL znacząco przyczynia się do poprawy warunków higienicznych podczas pandemii koronawirusa.

MOL wspiera walkę z koronawirusem przekształcając zakład w Almásfüzitő w fabrykę płynów do dezynfekcji

Skład obu nowych produktów został opracowany na podstawie wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), a następnie przetestowany i zatwierdzony przez Narodowy Instytut Farmacji i Żywienia (OGYÉI), w rekordowym czasie w związku z sytuacją wokół COVID-19. Etanol wykorzystywany do produkcji płyny do dezynfekcji rąk pochodzi z Węgier. Nowe produkty są wytwarzane przez węgierskie firmy na bazie lokalnie pozyskiwanych składników.

Pierwsza dostawa MOL Lub została już wysłana do instytucji publicznych, które odgrywają kluczową rolę w walce z koronawirusem (np. szpitale, firm z zarządzające odpadami czy zakłady użyteczności publicznej). Produkcja oraz dystrybucja będzie odbywała się w trybie ciągłym. MOL wykorzystuje te same płyny do ochrony zdrowia swoich pracowników, zatrudnionych w rafineriach, fabrykach oraz stacjach paliw. Dzięki temu firma jest w stanie zadbać o dostępność odpowiedniej liczby pracowników, niezbędnych do zapewnienia ciągłości dostaw energii na Węgrzech. MOL Lub pracuje również nad udostępnieniem tych produktów wszystkim obywatelom węgierskim, poprzez wprowadzenie płynów do swoich punktów sprzedaży, czym uzupełni obecny deficyt produktów na rynku.

Na chwilę obecną produkt MOL Hygi jest dostępny w dwulitrowych butelkach plastikowych podlegających recyclingowi, jednak od następnego miesiąca możemy się spodziewać również opakowań o mniejszej pojemności.

Grupa MOL rozpoczyna również produkcję środków dezynfekujących na Słowacji i w Chorwacji. INA, chorwacka spółka Grupy, będzie produkować 50 tys. litrów płynu. Na Słowacji produkcję rozpoczęła z kolei spółka VUPUR, również należąca do Grupy.

“Na całym świecie panuje deficyt środków dezynfekujących, które są jednym z kluczowych narzędzi ochrony przed koronawirusem. W świetle pogłębiającego się stanu pandemii, postanowiliśmy, w porozumieniu z rządem węgierskim, przeznaczyć linię produkcyjną w jednej z naszych fabryk na rzecz ochrony przed wirusem. Nadzwyczajne okoliczności wymagają nadzwyczajnych rozwiązań. Dokonaliśmy zmian w fabryce, zdobyliśmy niezbędne zgody oraz zoptymalizowaliśmy procesy produkcyjne w rekordowym czasie dwóch tygodni. Mamy szczerą nadzieję, że płyny do dezynfekcji, wyprodukowane w fabryce w Almásfüzitő, znacząco przyczynią się do walki z wirusem. Dziękuję swoim kolegom i koleżankom z MOL Lub za zaangażowanie. To kolejny przykład ich zaangażowania w w kwestie bezpieczeństwa dostaw energii na Węgrzech. Dopóki działa MOL, działają również Węgry. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie ciągłości produkcji, rafinacji, wysyłki i handlu energii za wszelką cenę – nawet w najtrudniejszych czasach i często nie bez poświęceń. Jednak MOL nigdy nie boi się tych poświęceń” - powiedział Zsolt Hernádi, prezes i CEO MOL Group.

 

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ