Partner serwisu
18 lutego 2020

Polwax oferuje pojemności magazynowe wraz z zapleczem logistycznym

Kategoria: Aktualności

Dzięki doskonałej lokalizacji w Czechowicach-Dziedzicach, własnej infrastrukturze przeładunkowej, która pozwala na obsługę transportów zarówno samochodowych, jak i kolejowych, aktywa spółki stanowią optymalną opcję magazynową dla podmiotów z branży chemicznej. Zbiorniki są przeznaczone do przechowywania substancji chemicznych za wyjątkiem paliw i oleju opałowego. Do dyspozycji są w tej chwili trzy parki zbiorników o łącznej pojemności 8 tys. m3.

Polwax oferuje pojemności magazynowe wraz z zapleczem logistycznym

– Nasza infrastruktura pozwala na realizację usług przechowywania oraz blendingu różnych produktów chemicznych na zlecenie podmiotów z szeroko rozumianej branży chemicznej. Jestem przekonany, że nasi klienci docenią zarówno bliskość rynków Europy Południowej, jak i położenie aktywów logistycznych w centrum najbardziej uprzemysłowionej części Polski – podkreśla Jacek Matracki, dyrektor handlowy Polwax SA.

Warto zaznaczyć, że zbiorniki są podgrzewane. Istniejąca infrastruktura pozwala na napełnienie lub rozładunek w ciągu doby 15 autocystern, czyli ok. 360 t produktu. W przypadku transportu kolejowego możliwy jest załadunek i rozładunek 140–160 t na dobę.

– Do dyspozycji mamy zbiorniki o pojemnościach 50–2000 m3, zlokalizowane na należącym do spółki zabezpieczonym terenie – powiedział Piotr Jodłowski, dyrektor operacyjny spółki. – Całość leży kilka kilometrów od głównej drogi S1, która łączy dziś Słowację z polskimi portami nad Bałtykiem, oraz drogi S52, która łączy Śląsk z Czechami. Jesteśmy w południowej części województwa śląskiego, doskonale skomunikowani z autostradami A1 i A4, przebiegającymi przez nasz region.

Zgodnie z przyjętą pod koniec stycznia 2020 r. nową strategią spółki na lata 2020–2022 Polwax reorganizuje swoją działalność. Zmienia ją i dostosowuje do rynku. Produkcja parafin zostanie skoncentrowana w jednym zakładzie w Jaśle. W Czechowicach pozostaną zakład produkcji świec i zniczy oraz przeznaczone do wynajęcia pojemności., które z czasem staniem się centrum logistyczno - magazynowym dla produktów chemicznych.

źródło: Polwax
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ