Partner serwisu
07 lutego 2020

PERN S.A. szuka „Inżyniera budowy” II nitki rurociągu pomorskiego

Kategoria: Aktualności

6 lutego 2020 roku PERN S.A. ogłosił postępowanie przetargowe w trybie negocjacji z ogłoszeniem na wybór firmy, która będzie pełnić funkcję „Inżyniera budowy” dla inwestycji II nitki rurociągu pomorskiego. Celem projektu, jest stworzenie infrastruktury rurociągowej, która zapewni bezpieczeństwo tłoczeń i stanowić będzie dodatkowe zabezpieczenie dla transportu ropy naftowej na odcinku północnym, niezbędnej dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Rzeczypospolitej Polskiej.

PERN S.A. szuka „Inżyniera budowy” II nitki rurociągu pomorskiego

PERN zamierza wybudować rewersyjny rurociągu ropy naftowej na odcinku Płock-Gdańsk rurociąg o długości 240 km. Planowana trasa rurociągu ropy naftowej na odcinku Płock-Gdańsk biegnie wzdłuż istniejącej I nitki rurociągu przez 9 powiatów, na terenach następujących gmin:


1. województwo mazowieckie: Słupno, Radzanowo, Bielsk, Gozdowo, Mochowo, Szczutowo, Sierpc,
2. województwo kujawsko-pomorskie: Rogowo, Rypin, Osiek, Brodnica, Bobrowo, Jabłonowo Pomorskie, Świecie nad Osą, Łasin,
3. województwo pomorskie: Gardeja, Kwidzyn, Ryjewo, Gniew, Pelplin, Subkowy, Tczew, Pszczółki, Suchy Dąb, Cedry Wielkie, Pruszcz Gdański, miasto Gdańsk.


Budowa Rurociągu realizowana jest w oparciu o Ustawę z dnia 22 lutego 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym, która weszła w życie 18 kwietnia 2019 roku.

Usługa „Inżyniera budowy” jest skutecznym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem w realizacji złożonych projektów inwestycyjnych. Wszelkie informacje dotyczące postępowania przetargowego znajdują się na Platformie zakupowej na stronie www.pern.pl.

Najważniejsze informacje o  sprawach dotyczących inwestycji „Budowa II nitki rurociągu pomorskiego” dostępne są na stronie internetowej www.rurociagpomorski.pl. Szczególnie zapraszamy do śledzenia Aktualności, gdzie znajdują się najważniejsze wiadomości na temat realizowanego projektu.

źródło: PERN
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ