Partner serwisu
06 lutego 2020

Wrocławska fabryka Volvo dostarczy 60 autobusów elektrycznych do Malmö

Kategoria: Elektromobilność

Volvo Buses podpisało kolejne duże zamówienie na miejskie autobusy elektryczne. Nobina, operator komunikacji miejskiej ze szwedzkiego Malmö, zamówił 60 zeroemisyjnych pojazdów przegubowych, które wejdą do eksploatacji w 2021 r. Wszystkie zostaną wyprodukowane i dostarczone z wrocławskiej fabryki Volvo.

Wrocławska fabryka Volvo dostarczy 60 autobusów elektrycznych do Malmö

Håkan Agnevall, Prezes Volvo Buses, powiedział: „Bardzo się cieszę, że otrzymaliśmy kolejne duże zamówienie na miejskie autobusy elektryczne. W ostatnim czasie przyjęliśmy zamówienia na prawie 220 elektrycznych autobusów dla dwóch największych miast w Szwecji. Pokazuje to, że autobusy elektryczne już teraz stanowią realne rozwiązanie dla miast, które chcą korzystać z transportu publicznego w sposób zrównoważony. Co więcej, elektromobilność zwiększa elastyczność i stwarza zupełnie nowe możliwości planowania miejskiego – transport publiczny można zbliżyć do miejsc, w których ludzie mieszkają i pracują”.

Elektryczne autobusy zamówione przez Nobina to Volvo 7900 Electric Articulated – model, który został wprowadzony na rynek jesienią 2019 r. Pojazdy te mogą przewozić do 150 pasażerów i są o 80% bardziej energooszczędne niż odpowiadające im pojazdy z silnikiem Diesla. Akumulatory elektrycznych Volvo mogą być szybko ładowane za pośrednictwem stacji OppChargeTM znajdujących się na trasie autobusu, mogą być też ładowane podczas postoju w zajezdni. Pojazdy są zasilane akumulatorami litowo-jonowymi o pojemności 396 kWh.

„Nasze podejście określić można jako systemowe i holistyczne. Koncentrujemy się na wysokiej niezawodności, wydajności oraz wysokim poziomie usług – zarówno dla pasażerów, jak i dla operatorów autobusów. Naszym celem jest dalszy rozwój zelektryfikowanych rozwiązań dla miast, które chcą korzystać z cichego i bezemisyjnego transportu publicznego” – stwierdził Håkan Agnevall.

„Obserwujemy szybkie zmiany w transporcie publicznym, gdzie technologia i pojazdy elektryczne w coraz większym stopniu wychodzą naprzeciw potrzebom pasażerów w zakresie wydajnego, komfortowego i zrównoważonego transportu publicznego. Elektryczne autobusy przegubowe Volvo i ich duża pojemność akumulatorów spełniają nasze potrzeby i wysokie wymagania w zakresie nowoczesnego i zrównoważonego ruchu autobusowego w Malmö”, powiedział Henrik Dagnäs, Dyrektor Zarządzajacy w Nobina Sweden.

Wszystkie zamówione przez szwedzkiego operatora autobusy zostaną dostarczone do Malmö
z wrocławskiej fabryki Volvo między styczniem a kwietniem 2021 r.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ