Partner serwisu
04 lutego 2020

Rurociąg Boronów – Trzebinia: PERN poszukuje dostawcy rur i łuków fabrycznych

Kategoria: Aktualności

W dniu 31 stycznia 2020 roku PERN S.A. ogłosił postępowanie ofertowe, którego przedmiotem jest realizacja zakupu obejmującego dostarczenie i przechowanie fabrycznie nowych rur i łuków na potrzeby realizacji budowy rurociągu produktowego relacji Boronów – Trzebinia.

Rurociąg Boronów – Trzebinia: PERN poszukuje dostawcy rur i łuków fabrycznych

Wszelkie informacje dotyczące postępowania przetargowego znajdują się na Platformie zakupowej na stronie www.pern.pl:

Dostarczenie i przechowanie fabrycznie nowych rur i łuków na potrzeby realizacji budowy rurociągu produktowego relacji Boronów – Trzebinia – PERN S.A.

Rurociąg DN 250 relacji Boronów – Trzebinia o łącznej długości ok. 97 km będzie przebiegał przez tereny 11 miast i gmin województwa śląskiego i małopolskiego. Inwestycja stanowi przedłużenie istniejącego układu rurociągów produktowych Płock – Koluszki – Boronów w kierunku rafinerii w Trzebini. Realizacja projektu pozwoli zapewnić odpowiednie zaopatrywanie południa Polski w paliwa ciekłe.

Budowa rurociągu produktowego Boronów – Trzebinia wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi realizowana jest w oparciu o Ustawę z 2019 roku o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym oraz wynika z przyjętej przez Radę Ministrów „Polityki Rządu RP dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym”.

źródło: pern.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Tagi: PERN
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ