Partner serwisu
24 stycznia 2020

Lokalne inwestycje ANWILU wyróżnione

Kategoria: Aktualności

Wysoki poziom nakładów inwestycyjnych ANWILU został doceniony przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Wszystkie projekty realizowane przez włocławską spółkę z Grupy ORLEN ukierunkowane są na wzmacnianie konkurencyjnej pozycji firmy, a także na rozwój regionu. Temu służy m.in. realizowana przez ANWIL rozbudowa zdolności produkcyjnych nawozów.

Lokalne inwestycje ANWILU wyróżnione

ANWIL otrzymał nagrodę za najwyższe nakłady inwestycyjne w województwie kujawsko-pomorskim w kategorii Duże Przedsiębiorstwa. O zakwalifikowaniu projektu do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zdecydowała ranga planowanego przedsięwzięcia, skala działalności firmy oraz jej pozytywny wpływ na sytuację gospodarczą w regionie.

– Projekt rozbudowy mocy produkcyjnych obszaru nawozów to kluczowa inwestycja spółki ANWIL. Dzięki niej do połowy 2022 roku zapewnimy polskim rolnikom dostęp do zwiększonych ilości krajowych nawozów azotowych. Biorąc pod uwagę m.in. planowane zwiększenie zatrudnienia, to jednocześnie wielka szansa rozwojowa dla naszego regionu – mówi Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Uruchomienie trzeciej linii do wytwarzania nawozów wzbogaci portfolio produktowe ANWILU o saletrę grubą, saletrosiarczan amonu, saletrzak z siarką i saletrzak z magnezem o ulepszonych własnościach granuli, a także rozwinie zdolności produkcyjne spółki w tym obszarze z 966 tys. ton do 1 461 tys. ton rocznie. Inwestycja przyczyni się również do powstania 100 nowych miejsc pracy. ANWIL zatrudnia obecnie około 1300 osób i jest jednym z największych pracodawców na Kujawach i Pomorzu.

źródło: ANWIL
Tagi: ANWIL
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ