Partner serwisu
23 stycznia 2020

ORLEN rusza z kolejną edycją programu dla strażaków

Kategoria: Aktualności

PKN ORLEN i Fundacja ORLEN przeznaczą kolejne 2 mln złotych na wsparcie państwowych i ochotniczych straży pożarnych w całej Polsce.  Wnioski o dofinansowanie można składać do 16 marca br.

ORLEN rusza z kolejną edycją programu dla strażaków

Udział w programie umożliwi jednostkom straży pożarnej zakup sprzętu niezbędnego w ich codziennej służbie. Może to być podstawowe wyposażenie, takie jak odzież, czy też specjalistyczny sprzęt – drony, kamery termowizyjne lub profesjonalne radiostacje. Fundacja ORLEN wyróżni jednostki, które zaproponują spójny projekt działania. Przy ocenie wniosków będą brane pod uwagę przede wszystkim jakość koncepcji i potrzeba realizacji projektu. Dodatkowym kryterium będzie liczba realizowanych przez jednostkę wyjazdów.

- Od lat konsekwentnie wspieramy strażaków. To dla PKN ORLEN istotny element społecznej odpowiedzialności biznesu, bo w ten sposób dbamy o bezpieczeństwo nas wszystkich. Strażacy codziennie podejmują trud walki z niebezpiecznym żywiołami, nie oczekując nic w zamian. Wartości, którymi się kierują, są bliskie także nam, dlatego z satysfakcją pomagamy tej grupie zawodowej, przeznaczając kolejne środki finansowe w ramach programu ORLEN dla Strażaków – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.  

W Polsce działa czynnie aż 19 tys. jednostek straży pożarnej, do których należy blisko 800 tys. strażaków. Każda z nich, niezależenie od tego, czy specjalizuje się w ratownictwie wodnym, górskim, czy też drogowym, może złożyć wniosek o dofinansowanie zakupu sprzętu. Program ORLEN dla Strażaków skierowany jest również do jednostek, które nie są zarejestrowane w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Wnioski o dofinansowanie należy składać do 16 marca br. za pośrednictwem strony fundacji: http://bit.ly/orlendlastrazakow

Program ORLEN dla Strażaków jest konsekwentnie realizowanym działaniem w obszarze poprawy bezpieczeństwa. PKN ORLEN przez 19 lat udzielił wsparcia za pośrednictwem Fundacji ORLEN ponad 1500 jednostkom straży pożarnej w Polsce na kwotę 14 milionów złotych. Tylko w ciągu dwóch ostatnich lat na ten cel przeznaczono ponad 4 miliony złotych. Za otrzymane środki zakupiono sprzęt, który poprawił gotowość bojową jednostek i jednocześnie zwiększył bezpieczeństwo lokalnych społeczności. Obok pomocy systemowej członkowie tej formacji otrzymują od PKN ORLEN codzienne wsparcie w postaci udziału w programie rabatowym, który upoważnia ich do zniżek przy zakupie paliwa na stacjach koncernu.

źródło: PKN ORLEN
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ