Partner serwisu
03 stycznia 2020

PERN: Wykonawcy zbiorników paliwowych rozpoczynają pracę

Kategoria: Aktualności

Rozpoczynają się roboty na budowach nowych zbiorników magazynowych na paliwa płynne w Bazach Paliw PERN w Emilianowie, Małaszewiczach i Boronowie. Spółka oficjalnie przekazała Wykonawcom place budów w tych lokalizacjach.

PERN: Wykonawcy zbiorników paliwowych rozpoczynają pracę

Konsorcjum Naftoremont - Naftobudowa (Lider) i Przedsiębiorstwo Agat S.A. (Partner) wybuduje dwa zbiorniki po 10 tys. m³  każdy w bazie paliw w Emilianowie oraz zbiornik o pojemności 32 tys. m³ w bazie paliw w Małaszewiczach, natomiast Konsorcjum Mostostal Warszawa S.A. (Lider) i Mostostal Płock S.A. (Partner) zrealizuje budowę zbiornika magazynowego 10 tys. m³ w bazie paliw w Boronowie. Przekazanie placu budowy dwóch zbiorników o pojemności 32 tys. m³  każdy w bazie paliw w Rejowcu, nastąpi w najbliższym możliwym czasie.

- Jest to kluczowy kamień milowy w II etapie rozbudowy pojemności magazynowych w bazach paliw PERN. Nowe zbiorniki m.in. zostaną przeznaczone do obrotu paliwami, a także do magazynowania zapasów interwencyjnych. Pojemności dedykowane są dla produktów naftowych klasy III oraz powstaną wraz z niezbędną do ich obsługi infrastrukturą towarzyszącą - podkreśla Tomasz Salwa, kierownik Projektu z ramienia PERN odpowiedzialny za realizację wszystkich inwestycji.

źródło: PERN
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ