Partner serwisu
11 grudnia 2019

PGNiG głównym dostawcą LNG dla DUON Dystrybucja

Kategoria: Aktualności

Spółki zawarły siedmioletni kontrakt, którego łączny wolumen wynosi ponad 150 tys. ton skroplonego gazu ziemnego. To największa umowa na sprzedaż LNG podpisana do tej pory przez PGNiG SA.

PGNiG głównym dostawcą LNG dla DUON Dystrybucja

– Cieszymy się z tego, że będziemy współpracować z DUON przez następne siedem lat. Nasze firmy są pionierami niskotonażowego rynku LNG w Polsce – powiedział Maciej Woźniak, Wiceprezes Zarządu PGNiG SA ds. handlowych. – Podpisana dziś umowa potwierdza, że pod względem jakości paliwa, bezpieczeństwa dostaw oraz poziomu obsługi klienta oferta PGNiG jest bezkonkurencyjna. Osobiście cieszę się, że kolejni odbiorcy LNG w Polsce decydują się na zaopatrywanie u polskiego dostawcy, jakim jest PGNiG.

– DUON wspólnie z PGNiG od samego początku budował niskotonażowy rynek LNG w Polsce. Liczymy, że nasza dalsza współpraca spowoduje zdecydowane wzmocnienie tego segmentu dostaw gazu do odbiorców końcowych – stwierdził Krzysztof Kowalski, Prezes Zarządu DUON Dystrybucja.

Umowa będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku do 31 grudnia 2026 roku. Na jej podstawie PGNiG będzie głównym sprzedawcą LNG dla DUON Dystrybucja. Dostawy paliwa będą realizowane z terminala im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu oraz zarządzanych przez PGNiG zakładów produkujących i przeładowujących gaz skroplony. Do tej pory Duon Dystrybucja kupował LNG nie tylko w kraju, ale i za granicą.

źródło: pgnig.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ