Partner serwisu
04 grudnia 2019

Międzynarodowe gremium wyróżniło ANWIL

Kategoria: Aktualności

Na początku ubiegłego roku włocławska spółka z Grupy ORLEN dołączyła do International Fertilizer Association (Międzynarodowego Stowarzyszenia Nawozowego). Podczas listopadowego IFA Strategic FORUM w Paryżu ta światowa organizacja uhonorowała ANWIL złotym medalem. Producent nagrodzony został m.in. za wdrożenie programu gwarantującego spełnianie najwyższych standardów produkcji nawozów i promowanie idei SHE Excellence (Safety, Health and Environment).

Międzynarodowe gremium wyróżniło ANWIL

ANWIL jest jednym z czołowych krajowych wytwórców nawozów, a jego aktualne moce produkcyjne plasują go na 13. miejscu w Europie. Firma należy do Fertilizers Europe (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Nawozów) oraz International Fertilizer Association (dalej IFA)*.

- Przyznane wyróżnienie ma dla nas duże znaczenie, szczególnie w kontekście rozpoczętej w tym roku inwestycji nawozowej, która pozwoli na zwiększenie do połowy 2022 roku mocy produkcyjnych ANWILU z 966 tys. ton do 1 461 tys. ton rocznie oraz poszerzenie oferty produktowej o cztery rodzaje nawozów – mówi Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A. Kwestie bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska są dla ANWILU – obok zagadnień technologicznych – priorytetowe, a otrzymany od IFA medal jest potwierdzeniem naszych najwyższych standardów i dobrych praktyk w tym zakresie – dodaje Prezes Żyro.

Wykorzystanie nawozów w Unii Europejskiej w samym 2018 roku według raportu Fertilizers Europe Annual Overview 2018-2019 wyniosło ok. 20 mln ton. Ich stosowanie przyczynia się do rozwoju zrównoważonej produkcji rolnej, a tym samym do wzrostu poziomu bezpieczeństwa żywnościowego na całym świecie.

Od 2007 roku włocławska spółka z Grupy ORLEN uczestniczy w programie Product Stewardship, poddając swoje działania wielopłaszczyznowemu audytowi DNV GL (Det Norske Veritas). W jego ostatniej edycji producent osiągnął rekordowy wynik na poziomie 96% zgodności z wymogami badania.

* IFA zrzesza firmy, zajmujące się produkcją, handlem, transportem i dystrybucją nawozów oraz surowców i półproduktów niezbędnych do ich wytwarzania, a także organizacje badawcze, naukowe i edukacyjne, koncentrujące swoje działania na kwestiach związanych z produkcją roślinną.

źródło: ANWIL
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ