Partner serwisu
27 listopada 2019

WYKŁAD SPECJALNY dr. Tomasza Rożka

Kategoria: XXVI Sympozjum Naukowo-Techniczne CHEMIA 2020

Kompetencje przyszłości - taki tytuł będzie miał wykład dr. Tomasza Rożka, dziennikarza, doktora nauk fizycznych i popularyzatora nauki, zaplanowany 28 stycznia 2020 roku w Płocku dla uczestników XXVI Sympozjum CHEMIA 2020.

WYKŁAD SPECJALNY dr. Tomasza Rożka

29 lat temu w Krakowie odebrano pierwszego e-maila w Polsce. Od tamtego dnia świat zmienił się w sposób trudny do wyobrażenia. Wyścig technologiczny przyspiesza i dzisiaj nie pamiętamy już o tej rocznicy. Przygotowujemy się do życia w świecie, w którym nie będziemy jedynymi "depozytariuszami" inteligencji. Wybudowaliśmy bowiem urządzenia, które potrafią się uczyć i wyciągać wnioski. W tym nowym (czy wspaniałym?) świecie przydatne będą inne kompetencje niż 50 lat temu. W tym nowym świecie zadajemy sobie pytania, których nigdy wcześniej nie zadawaliśmy, np. co zrobić, by decyzje podejmowane przez programy były moralnie słuszne? Czy dzisiaj znamy na to odpowiedź?

k

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczestników styczniowego sympozjum, 28 stycznia 2020 r. (godzina 19.00, Hotel Petropol w Płocku) na spotkanie z doktorem Tomaszem Rożkiem, dziennikarzem, doktorem nauk fizycznych i popularyzatorem nauki.

Zapisy na wykład przyjmujemy do 21 stycznia 2020 r. na adres aneta.jaroszewicz@e-bmp.pl; kom. 602 116 287.

k

Doktor Tomasz Rożek
W Programie 3 Polskiego Radia odpowiada na „Pytania z kosmosu” nadesłane przez słuchaczy „Trójki”. Szef działu „Nauka i i gospodarka” w tygodniku „Gość Niedzielny”. Gospodarz sekcji naukowej Teleexpressu TVP1. Twórca popularnego kanału o tematyce naukowej na platformie YouTube „Nauka. To lubię”. Porusza w nim zagadnienia szeroko związane z fizyką, chemią, najnowszymi technologiami czy społeczeństwem. W trakcie kilkuminutowych odcinków prezentuje kompletne spektrum teoretyczne oraz przeprowadza eksperymenty.

Tomasz Rożek jest prelegentem, mówcą, wykładowcą, twórcą bloga naukatolubie.pl oraz autorem kilku bestsellerowych książek naukowych. W przeszłości współpracował m.in. z TVN, „Wiedzą i Życiem”, „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą” i „Rzeczpospolitą”. Autor i były prowadzący program „Sonda 2".

k

k

XXVI Sympozjum CHEMIA 2020 odbędzie się 29-30 stycznia br. w Domu Technika w Płocku. Organizatorem wydarzenia jest firma BMP, Honorowym Gospodarzem tradycyjnie - PKN ORLEN S.A.

fot. Stor9
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ