Partner serwisu
27 listopada 2019

Międzynarodowe aspekty polityki klimatycznej

Kategoria: Aktualności

Minister Klimatu Michał Kurtyka przyjął w gmachu Ministerstwa francuską delegację pod przewodnictwem Sekretarz Generalnej ds. Europejskich Sandrine Gaudin. Spotkanie przebiegało pod znakiem kontynuacji ograniczania zmian klimatu oraz podziału obciążeń gospodarczych w ramach UE związanych z osiągnięciem neutralności klimatycznej.

Międzynarodowe aspekty polityki klimatycznej

Minister Kurtyka przypomniał, że niezbędne jest obecnie wdrożenie całości polityki klimatycznej, a nie tylko samego Porozumienia paryskiego na szczeblu UE. Minister zaznaczył również, że wraz ze wzrostem ambicji klimatycznych wzrośnie również skala koniecznych do przeprowadzenia inwestycji. Będzie to wymagało zaangażowania coraz większego kapitału ze źródeł publicznych szczególnie po stronie europejskich instytucji.

Obecnie nie ma jednakowej recepty na neutralność klimatyczną dla wszystkich państw członkowskich. Ze względu na różne uwarunkowania gospodarcze, społeczne czy nawet zasoby naturalne, każde państw będzie musiało znaleźć optymalną dla siebie ścieżkę – powiedział minister Kurtyka.

Wszystkie procesy dochodzenia do neutralności klimatycznej muszą odbywać się w sposób bezpieczny dla obywateli, gospodarki i państwa – dodał minister.

W trakcie polsko-francuskiego spotkania poruszona została również kwestia COP25, który już w grudniu odbędzie się w Madrycie.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ