Partner serwisu
26 listopada 2019

Realizacja projektu Baltic Pipe jednym z tematów obchodów 100-lecia nawiązania przez Polskę i Danię stosunków dyplomatycznych

Kategoria: Aktualności

Polsko-duńska współpraca w obszarze energetyki, realizacja projektu Baltic Pipe, a także współpraca w obszarze odnawialnych źródeł energii to główne tematy debaty w formule okrągłego stołu. Spotkanie odbyło się 25 listopada 2019 r. w Warszawie.

Realizacja projektu Baltic Pipe jednym z tematów obchodów 100-lecia nawiązania przez Polskę i Danię stosunków dyplomatycznych

Wydarzenie było jednym z punktów programu wizyty duńskiej Pary Książęcej w Polsce, zorganizowanej w związku z obchodami stulecia ponownego nawiązania stosunków dyplomatycznych między Danią a Polską. Gośćmi honorowymi debaty byli Jego Królewska Wysokość Książę Fryderyk następca tronu Królestwa Danii oraz Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Ministerstwo Aktywów Państwowych reprezentował wiceminister Tomasz Dąbrowski.

W trakcie debaty wiceminister Tomasz Dąbrowski wyraził swoje zadowolenie z dotychczasowej współpracy bilateralnej z Danią w obszarze energii, która – jego zdaniem - stanowi jeden kluczowych obszarów naszych relacji bilateralnych. ­– Dania jest dla Polski ważnym partnerem w regionalnej współpracy energetycznej. Doceniamy jej zaangażowanie w budowę niskoemisyjnej gospodarki przyszłości. Chcemy korzystać z bogatych doświadczeń w tym zakresie i dalej rozwijać współpracę energetyczną – podkreślił wiceminister.

Wiceminister Dąbrowski w swoim wystąpieniu zwrócił także uwagę na liczne wspólne inicjatywy w sektorze energii podejmowane przez Polskę i Danię, w szczególności na projekt gazociągu Baltic Pipe. – Najbardziej spektakularnym, wspólnym, polsko-duńskim, projektem w trakcie realizacji, który jest jednym z filarów strategicznych polityki energetycznej Polski jest gazociąg Baltic Pipe. Projekt ten jest najlepszym dowodem dużego znaczenia współpracy polsko-duńskiej w obszarze polityki energetycznej – podsumował wiceminister.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ