Partner serwisu
06 listopada 2019

Czołowi europejscy rafinerzy w Polsce

Kategoria: Aktualności

W Warszawie w dniach 4-7 listopada obraduje ponad 500 przedstawicieli największych rafinerii w Europie. Współorganizatorem i pomysłodawcą zaproszenia 24. edycji European Refining Technology Conference (ERTC) do Polski jest Grupa LOTOS.

Czołowi europejscy rafinerzy w Polsce

Polska po raz pierwszy w historii jest gospodarzem tego corocznego, największego wydarzenia branży rafineryjnej na naszym kontynencie. Do Warszawy przyjechali przedstawiciele takich firm, jak: Grupa LOTOS, PKN ORLEN, Total, Shell, Repsol, MOL, OMV, BP, CEPSA, Equinor, ExxonMobil i wielu innych. Przybyli także uczestnicy z innych obszarów świata. Konferencja w ubiegłych latach gościła m.in. w Cannes (2018), Atenach (2017), Lizbonie (2016), czy Rzymie (2015).

– Zabiegaliśmy, aby tę konferencję zorganizować w Polsce i udało się. Polska jest prekursorem wielu projektów innowacyjnych, trzeba je szeroko prezentować. Działania LOTOSU są tego dobrym przykładem – podkreśla Mateusz A. Bonca, prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A., współorgospodarz tegorocznej konferencji. – To spotkanie to doskonała okazja, żeby pokazać europejskiemu środowisku rafinerów nasze działania na rzecz czystszego środowiska oraz coraz bardziej wydajnego sektora rafineryjnego. Konferencja to ważne miejsce, w którym mówimy o wprowadzanych przez nas nowoczesnych rozwiązaniach. To także nieocenione źródło inspiracji umożliwiające wymianę doświadczeń z kluczowymi graczami na rynku.

Głównym tematem tegorocznej konferencji jest rola przemysłu rafineryjnego w transformacji energetycznej oraz gospodarka obiegu zamkniętego. Ważną kwestią są również coraz bardziej restrykcyjne unijne regulacje związane z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla.

Uczestnicy dyskutują w panelach i podczas interaktywnych wykładów o nowościach technologicznych oraz największych wyzwaniach branży – o sekwestracji dwutlenku węgla, czyli procesie polegającym na oddzieleniu i wychwyceniu dwutlenku węgla ze spalin w celu ograniczenia jego emisji do atmosfery, o digitalizacji w przemyśle rafineryjnym, o bezemisyjnej produkcji wodoru itd. Słuchacze obecni na widowni wyznaczają kierunki dyskusji, wypełniają ankiety i zadają pytania on-line obecnym na scenie rozmówcom. Konferencja potrwa do czwartku.

źródło: Grupa LOTOS
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ