Partner serwisu
05 listopada 2019

Łukasiewicz zacieśnia współpracę z koreańskim biznesem

Kategoria: Aktualności

Właśnie otworzyła się nowa perspektywa współpracy między południowokoreańskim przemysłem a polską nauką. Dziś we Wrocławiu podpisano list intencyjny między spółką LG Electronics a instytutem Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii (ŁUKASIEWICZ – PORT). Deklarują one chęć współpracy w dziedzinie inżynierii materiałowej. Następstwem listu będzie pierwsza umowa dot. badań pomiędzy stronami. ŁUKASIEWICZ – PORT zapewni LG Electronics długoterminowe zaawansowane usługi badawcze, wzmacniając pozycję LG jako globalnego lidera nowych technologii.

Łukasiewicz zacieśnia współpracę z koreańskim biznesem

Celem listu intencyjnego jest stworzenie długofalowego, strategicznego partnerstwa pomiędzy LG Electronics a ŁUKASIEWICZ – PORT. Jedną z jego form będzie wsparcie analityczne klastra LG zlokalizowanego w aglomeracji miejskiej Wrocławia; inna obejmie współpracę w badaniach zaawansowanych materiałów i urządzeń. Globalny gigant branży elektronicznej i jeden z wiodących instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz podpiszą wkrótce końcową umowę.

LG Electronics to globalny innowator technologii i wytwarzania, działający w 140 miejscach z personelem liczącym ponad 70.000 pracowników na całym świecie. Mając globalną sprzedaż za 2018 r. w wysokości 54,4 miliarda USD, LG składa się z 5 firm – Home Appliance & Air Solution (sprzęt AGD i klimatyzacja), Home Entertainment (sprzęt RTV), Mobile Communications (telefony komórkowe), Vehicle Component Solutions (systemy i rozwiązania dla pojazdów) and Business Solutions (rozwiązania biznesowe). LG to wiodący producent telewizorów, lodówek, klimatyzatorów, pralek i urządzeń mobilnych na świecie, wliczając wysokiej klasy sprzęty produkty LG SIGNATURE i LG ThinQ ze sztuczną inteligencją.

- Łukasiewicz jako trzecia największa sieć badawcza w Europie ma ambicję by współdziałać z liderami w swoich branżach i efektywnie transferować unikatową wiedzę polskich naukowców do światowej gospodarki. Cieszę się, że do grona globalnych firm, które dostrzegły potencjał naszego instytutu ŁUKASIEWICZ – PORT, dołącza LG Electronics. To kolejny przedstawiciel koreańskiego biznesu, z którym rozwijać będziemy nowatorskie rozwiązania. Nasza obecna współpraca z rynkiem koreańskim obejmuje już takie zagadnienia jak robotyka, life science czy wytwarzanie, ale obszarów do współpracy jest o wiele więcej i zaufanie, które budujemy dzisiaj, na pewno będzie procentować w przyszłości – mówi Piotr Dardziński, Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz. Dla tej polskiej publicznej sieci B+R, składającej się z 38 instytutów, jednym z głównych priorytetów jest oferowanie zróżnicowanych usług przemysłowi, zarówno krajowemu, jak i zagranicznemu.

Specyfika instytutu ŁUKASIEWICZ – PORT pozwala mu podejmować wspólne działania w dwóch ważnych obszarach współpracy między nauką a biznesem – w dziedzinie inżynierii materiałowej oraz w biotechnologii. Instytut zdobył już zaufanie takich kluczowych graczy biotechnologicznych jak Roche, Pfizer czy Amgen.

- Nasze sukcesy w tworzeniu przymierzy badawczych z takimi wielkimi firmami jak LG Electronics są kwestią zorientowanego na biznes podejścia do partnerów oraz naszej wiarygodności – tłumaczy Andrzej Dybczyński, Dyrektor ŁUKASIEWICZ – PORT. – Zdolność instytutu do bycia dostawcą kompleksowych, ale zintegrowanych usług kilku różnych laboratoriów jest na pewno jednym z naszych atutów. Innym jest elastyczne podejście, umożliwiające nam adekwatne odpowiadanie nie tylko na specyfikę międzynarodowych korporacji, ale też na szczególne potrzeby danego partnera. Cieszymy się, że dzisiejsze wydarzenie jasno dowodzi naszego potencjału do tworzenia znaczących wartości dla naszych partnerów biznesowych.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii jest instytutem nastawionym na rozwój nowych technologii poprzez prowadzenie badań na potrzeby oraz we współpracy z przemysłem. Aktywność ośrodka koncentruje się wokół inżynierii materiałowej i biotechnologii. W ŁUKASIEWICZ – PORT pracują zarówno doświadczeni, jak i młodzi, ambitni naukowcy, wykorzystujący infrastrukturę nowoczesnych laboratoriów naukowo-badawczych i pomoc zespołu wsparcia, by w sposób kompleksowy realizować prace naukowo-badawcze oraz pilotażowe badania dla przemysłu różnych branż.

Sieć Badawcza Łukasiewicz to projekt o znaczącym potencjale komercyjnym. Dostarcza atrakcyjne, kompletne i konkurencyjne rozwiązania biznesowe w obszarach automatyki, chemii, biomedycyny, teleinformatyki, materiałów oraz zaawansowanego wytwarzania. Z ośmioma tysiącami pracowników, 38 instytutami badawczymi zlokalizowanymi w 11 polskich miastach, jest trzecią największą siecią badawczą w Europie. Łukasiewicz to ta część nauki, która pracuje dla przedsiębiorczości i wspiera rozwój polskich firm. Działając w formule Science to Business, spotyka się z przedsiębiorcami i oferuje rozwiązania, które pomagają usprawniać biznes oraz tworzyć technologie zmieniające rzeczywistość. Łukasiewicz to realizacja polskich aspiracji do współdziałania z europejskimi i światowymi liderami.

źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ