Partner serwisu
31 października 2019

GAZ-SYSTEM rozpoczyna postępowanie przetargowe na rozbudowę tłoczni w Goleniowie i Odolanowie oraz budowę tłoczni w Gustorzynie

Kategoria: Aktualności

25 października 2019 r. ogłoszono postępowanie na wykonanie robót budowlanych dotyczących rozbudowy tłoczni gazu w Goleniowie i Odolanowie oraz budowy tłoczni gazu w Gustorzynie. Wspomniane tłocznie są elementami rozbudowy polskiego systemu przesyłowego w ramach programu Baltic Pipe.

GAZ-SYSTEM rozpoczyna postępowanie przetargowe na rozbudowę tłoczni w Goleniowie i Odolanowie oraz budowę tłoczni w Gustorzynie

Postępowanie na wybór wykonawcy prowadzone będzie w trybie dialogu konkurencyjnego i podzielone zostanie na trzy części. Roboty budowlane w zakresie każdej z inwestycji będą stanowiły oddzielną część zamówienia. Tryb dialogu konkurencyjnego pozwoli na wypracowanie optymalnych rozwiązań zarówno kontraktowych jak i technicznych uwzględniających wiedzę i najlepsze praktyki wykonawców.

Inwestycje w tłocznie gazu są elementem rozbudowy polskiego systemu przesyłowego w ramach projektu Baltic Pipe. Jest  to strategiczny projekt mający na celu utworzenie nowej drogi dostaw gazu ziemnego z Norwegii na rynki: duński i polski oraz do użytkowników końcowych w krajach sąsiednich.

Realizacja tej inwestycji wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodnie oraz przyczyni się do wzrostu konkurencyjności polskiego rynku gazu.

źródło: gaz-system.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ