Partner serwisu
29 października 2019

PKN ORLEN wspiera zrównoważony rozwój

Kategoria: Aktualności

​Ruszyła  kolejna odsłona  kampanii informacyjnej promującej  odpowiedzialną konsumpcję oraz realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju przyjętych przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. W ramach projektu opracowane zostały broszury oraz animowane materiały wideo  nawiązujące tematyką do pięciu obszarów: transport, zakupy i konsumpcja, zdrowie, życie w domu oraz finanse. W każdym z nich konsumenci mogą podejmować działania mające realny wpływ m.in. na ochronę środowiska, zdrowie czy finanse. PKN ORLEN uczestniczył w pracach Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw w Grupie roboczej ds. konsumenckich, której inicjatorem było Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. PKN ORLEN wraz z Forum Odpowiedzialnego Rozwoju zaangażował się w opracowanie materiałów poświęconych „Transportowi”.

PKN ORLEN wspiera zrównoważony rozwój

Dlaczego zrównoważone podróżowanie jest tak istotne? Tego dowiemy się z broszury poświęconej transportowi. Każdy może przyczynić się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla zmieniając  swoje transportowe nawyki. Przy krótszych trasach warto zamienić samochód na  rower lub komunikację miejską, a tych dłuższych – na samolot lub pociąg. Dobrą praktyką jest również carsharing, dzięki któremu osoby pracujące w pobliżu mogą codziennie podróżować z wykorzystaniem mniejszej liczby pojazdów. Jeśli jeździmy samochodem, powinniśmy stosować się do zasad ecodrivingu, takich jak oszczędne korzystanie z klimatyzacji, unikanie jazdy na luzie czy dbanie o właściwe ciśnienie w oponach pojazdu.

PKN ORLEN jako firma odpowiedzialna społecznie wspiera i samodzielnie realizuje działania promujące odpowiednie nawyki wśród konsumentów, a szczególnie kierowców oraz podróżnych. W ramach programu „ORLEN. Bezpieczne drogi” prowadzono szereg kampanii edukacyjnych na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Koncern zwracał  uwagę m.in. na konieczność robienia regularnych przerw podczas dłuższych podróży samochodem oraz noszenia odblasków przez pieszych.

Latem Koncern przeprowadził  kampanię pod nazwą: „Jedzenie na ORLENie”, w której przedstawiał Stop Cafe jako  bardzo dobre miejsce na przerwę podczas wakacyjnych podróży,  ofertujące możliwość konsumpcji pełnowartościowych posiłków. Ponadto na wybranych stacjach paliw  ORLEN uruchomiono ogólnodostępne siłownie plenerowe, które umożliwiają kierowcom efektywny trening wszystkich partii mięśni oraz kręgosłupa, co jest szczególnie ważne dla osób pokonujących długie dystanse za kierownicą.

PKN ORLEN uczestniczył w pracach Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw w Grupie roboczej ds. konsumenckich, której inicjatorem było Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Materiały poświęcone transportowi, gdzie Koncern skupiał swoją działalność, opracowane w ramach kampanii wczoraj miały swoją premierę i oficjalną prezentację. Pozostałe – poza transportem - obszary tematyczne projektu to zakupy i konsumpcja, zdrowie, życie w domu oraz finanse.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ