Partner serwisu
16 października 2019

Dane Eurostatu dot. produkcji przemysłowej - komentarz

Kategoria: Aktualności

W sierpniu 2019 r., po raz pierwszy od maja, w strefie euro w ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost produkcji przemysłowej (o 0,4%). Do poprawy wyniku przyczynił się wzrost w produkcji półproduktów (+0,3%) i dóbr kapitałowych (+1,2%). W ujęciu rocznym widoczna była kontynuacja dotychczasowej tendencji w produkcji przemysłowej – tak jak miesiąc wcześniej odnotowano spadek, tym razem o 2,8% (dane skorygowane o liczbę dni roboczych).

Dane Eurostatu dot. produkcji przemysłowej - komentarz

W całej UE, podobnie jak w strefie euro, produkcja przemysłowa w sierpniu wzrosła nieznacznie wobec lipca (o 0,1%), a w ujęciu rocznym spadła (o 2,0%). 

W tym okresie w Polsce produkcja przemysłowa wzrosła o 0,9% r/r, co plasowało ją na 8. pozycji wśród państw UE. Biorąc pod uwagę, że w ujęciu rocznym wzrost nastąpił tylko w 9 gospodarkach wspólnoty, wynik Polski można uznać za zadowalający. Natomiast wobec poprzedniego miesiąca produkcja przemysłowa w Polsce spadła o 1,2%, co spowodowane było niekorzystną różnicą w liczbie dni roboczych oraz przerwami urlopowymi w fabrykach samochodów. 

źródło: gov.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ