Partner serwisu
27 lutego 2014

Nowy prezes Basell Orlen Polyolefins

Kategoria: Z życia branży

Thomas Srnka obejmie stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o.

Nowy prezes Basell Orlen Polyolefins

Od 1 marca 2014 r. nowy prezes zastąpi Dicka Stolwijka, który zarządzał BOP przez ostatnie trzy miesiące. Thomas Srnka przed objęciem stanowiska prezesa pełnił funkcję Dyrektora Produkcji na region obu Ameryk w LyondellBasell oraz był prezesem firmy Petroken w Argentynie należącej do LyondellBasell, jednejz największych na świecie firm z branży olefin, poliolefin, chemikaliów oraz przetwórstwa ropy naftowej od ponad 31 lat. W firmie tej pełnił różne funkcje w wielu regionach świata.

– Cieszę się, iż obejmując stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego BOP, będę mógł rozwijać firmę w oparciu o jej dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy. – powiedział Thomas Srnka.

Dick Stolwijk został powołany na stanowisko Dyrektora ds. Strategii, Planowania i Analiz w LyondellBasell z siedzibą w Rotterdamie w Holandii. Pozostali członkowie zarządu to: Jerzy Nowaliński – Dyrektor ds. Produkcji, Helena Huovinen – Dyrektor Marketingu, Sprzedaży i Łańcucha Dostaw oraz Jacek Podgórski – Dyrektor Finansowy.

 

 

Źródło: BOP

Fot.: BOP

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ