Partner serwisu

UNIMOT GAZ podpisał umowę na biopaliwa

Kategoria: Z życia branży

UNIMOT GAZ S.A. podpisał umowę o współpracy w zakresie nabywania biopaliw, dzięki czemu spółka zagwarantuje sobie stały dostęp do tego surowca.

UNIMOT GAZ podpisał umowę na biopaliwa

Umowa o współpracy została zawarta z jednym z największych polskich producentów paliw. Określono w niej m.in. warunki zakupu przez Spółkę biopaliw ciekłych. Obie strony ustaliły też miesięczne wolumeny zakupów realizowanych przez UNIMOT GAZ S.A. oraz sposób kalkulacji ceny w oparciu o notowania rynkowe.

– Podpisana w ostatnich dniach umowa z jednym z największych producentów paliw w Polsce ma dla naszej Spółki istotne znaczenie – komentuje Przemysław Podgórski, członek zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Gwarantuje ona stałe, wiarygodne źródło pozyskiwania biopaliwa oraz wpływa na dywersyfikację źródeł przychodów Spółki – dodał.

Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2014 do 31 grudnia 2014 r.

UNIMOT GAZ S.A. ma w swojej ofercie biopaliwa, które są surowcem odnawialnym, produkowanym z olejów roślinnych. Produkt jest przeznaczony dla pojazdów z silnikiem diesla i może być stosowany jako samoistne paliwo lub jako biokomponent w oleju napędowym. Paliwo to ulega biodegradacji dwa razy szybciej niż ropopochodny olej napędowy i jest całkowicie bezpieczne w transporcie i magazynowaniu.

 

Źródło: UNIMOT GAZ S.A.

fot.: photogenica.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ