Partner serwisu
06 września 2019

Volkswagen zebrał już ponad 30 000 rezerwacji na całkowicie elektryczny model ID.3

Kategoria: Elektromobilność

Volkswagen poinformował, że zebrał już ponad 30 000 rezerwacji na w pełni elektryczny model ID.3 w limitowanej edycji 1ST. Większość zgłoszeń pochodzi od mieszkańców Niemiec, Norwegii, Holandii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Volkswagen zebrał już ponad 30 000 rezerwacji na całkowicie elektryczny model ID.3

Jürgen Stackmann, Członek Zarządu Volkswagena ds. Sprzedaży, Marketingu i After Sales, powiedział: „Jeszcze przed rozpoczęciem IAA zrealizowaliśmy nasz cel i przyjęliśmy 30 000 rezerwacji na ID.3 1ST. Sukces ten pokazuje, że ID.3 pojawia się we właściwym momencie. Coraz więcej ludzi zamierza przesiąść się do samochodów elektrycznych”.

ID.3 jest pierwszym modelem z rodziny ID. obejmującej pojazdy całkowicie elektryczne. Cena wersji seryjnej samochodu z akumulatorem o najmniejszej pojemności (oferującym zasięg wynoszący do 330 km) będzie wynosić około 130 000 zł.

Edycja limitowana ID.3 1ST dysponuje zasięgiem do 420 km (według normy WLTP). Osobom, które skorzystają z możliwości zarezerwowania pierwszeństwa w zakupie ID.3 z serii limitowanej, Volkswagen zapewnia bezpłatne ładowanie pojazdu do poziomu maksymalnie 2 000 kWh na wszystkich publicznych stacjach ładowania umożliwiających korzystanie z aplikacji Volkswagena WeCharge, w tym na stacjach działających w ramach sieci IONITY.

Produkcja ID.3 rozpocznie się zgodnie z planem pod koniec 2019 roku. Pierwsze samochody zostaną dostarczone klientom w połowie 2020 roku.

Światowa premiera pojazdu odbędzie się na targach IAA we Frankfurcie.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ