Partner serwisu

Kolejny otwór horyzontalny Orlenu

Kategoria: Z życia branży

ORLEN Upstream wykona kolejny odwiert poziomy w miejscowości Kisielsk w gminie Stoczek Łukowski.

Kolejny otwór horyzontalny Orlenu

Stoczek-OU1K to już dziesiąty odwiert Koncernu wykonywany w poszukiwaniu niekonwencjonalnych złóż węglowodorów. Zlokalizowany jest on na terenie koncesji „Wodynie-Łuków”, znajdującej się na granicy województw lubelskiego i mazowieckiego.

Całkowita długość otworu Stoczek-OU1K, wraz z wykonywanym odcinkiem horyzontalnym, wyniesie około 4200 m. Poziomy odcinek otworu, ma na celu zbadanie perspektywicznej warstwy łupków gazonośnych, zalegającej na głębokości przekraczającej 3100 m p.p.t i osiągnie długość 1100 m. Prace nad otworem horyzontalnym Stoczek-OU1K potrwają około 30 dni i zakończą się jeszcze w I kwartale 2014 roku.

PKN ORLEN wykonał dotychczas 9 otworów w poszukiwaniu gazu ziemnego z łupków, w tym 2 horyzontalne w miejscowościach Syczyn i Berejów na Lubelszczyźnie. Równolegle do prac wiertniczych w gminie Stoczek Łukowski, trwają także przygotowania do wykonania kolejnego otworu w powiecie świdnickim (woj. lubelskie). Koncern, w oparciu o przyjęty harmonogram prac, planuje wykonać jeszcze w tym roku co najmniej 4 otwory poszukiwawcze.

 

 

Źródło: PKN ORLEN

Fot.: ORLEN Upstream

 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ