Partner serwisu
29 sierpnia 2019

Umowy sprzedaży energii elektrycznej zostaną skorygowane do 13 września br.

Kategoria: Aktualności

Zgodnie z obowiązującymi przepisami spółki obrotu (sprzedawcy) mają obowiązek do 13 września br. dostosować ceny i stawki opłat za energię elektryczną do cen i stawek opłat obowiązujących w 2018 r. dla wszystkich uprawnionych odbiorców, którzy dotychczas płacili ceny wyższe niż w 2018 r. Rozliczenie nastąpi z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r.

Jednocześnie informuje się, że Minister Energii w dniu 28 sierpnia 2019 r. wydał obwieszczenie w sprawie pozostałych kosztów jednostkowych i stawki dofinansowania. Dokument ten stanowi wypełnienie obowiązku zawartego w art. 7 ust. 5 ustawy z dnia 28 grudnia 2018 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw i zamyka tym samym proces legislacyjny w tym zakresie.

Publikacja obwieszczenia umożliwia obliczenie:

kwoty różnicy ceny za I półrocze 2019 r. przez spółki obrotu oraz odbiorców końcowych kupujących energię bezpośrednio na giełdzie,

kwoty rekompensaty finansowej za każdy miesiąc II półrocza 2019 r. przez spółki obrotu,

kwoty dofinansowania za II półrocze 2019 r. w ramach pomocy de minimis przez średnich i dużych przedsiębiorców.

– Wydane obwieszczenie jest dopełnieniem regulacji chroniących odbiorców końcowych przed wzrostem cen energii elektrycznej w 2019 r. Zapewni także właściwe warunki  funkcjonowania i rozwoju zarówno spółek obrotu, jak i przedsiębiorstw – odbiorców energii – podkreśla Minister Energii Krzysztof Tchórzewski.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ