Partner serwisu

Plany Ministerstwa Środowiska

Kategoria: Z życia branży

W takcie konferencji z udziałem premiera Donalda Tuska minister Maciej Grabowski zaprezentował plany resortu środowiska na 2014 rok.

Plany Ministerstwa Środowiska

Będzie tylko jedna koncesja na poszukiwanie i rozpoznawanie złoża węglowodorów oraz wydobywanie węglowodorów ze złoża, brak NOKE oraz więcej uprawnień kontrolnych dla inspekcji górniczych i środowiskowych – to jedne z głównych założeń nowelizowanej ustawy. Projekt zostanie przekazany pod obrady Rady Ministrów w najbliższych dniach. W tym roku planowane jest wykonane co najmniej 30 otworów za gazem łupkowym przy 55 wykonanych do tej pory.

– Przygotowaliśmy rozwiązania wydyskutowane z inwestorami i ekspertami, ale także dbające o interes Skarbu Państwa i bezpieczne dla środowiska – podkreśla minister Grabowski. – W tym roku spodziewam się pierwszego komercyjnego odwiertu, a więc takiego w którym wartość pozyskanego gazu przekracza nakłady na odwiert. Tak więc rok będzie przełomowy – dodaje.

 

W planach resortu na 2014 rok jest jeszcze dofinansowanie do energooszczędnego budownictwa, finalizowanie całości projektu lub ważnych etapów w wielu ogromnych inwestycjach wodnych czy rekomendacja zmian w ustawie gospodarowania odpadami, jak również dobrych praktyk, czy wytycznych do stosowania już obowiązujących przepisów.

 

Źródło: MŚ

Fot.: ORLEN Upstream

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ