Partner serwisu
20 sierpnia 2019

LANXESS sprzedaje oddział zajmujący się produkcją środków opartych na chromie

Kategoria: Aktualności

Koncern LANXESS, producent specjalistycznych środków chemicznych, sprzedaje swój oddział zajmujący się produkcją środków chemicznych opartych na chromie firmie Brother Enterprises, chińskiemu producentowi środków chemicznych stosowanych w przemyśle skórzanym. 12 sierpnia 2019 r., firmy podpisały stosowną umowę. Transakcja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez odpowiednie organy ochrony konkurencji. LANXESS przewiduje zakończenie planowanej transakcji do końca 2019 r.

LANXESS sprzedaje oddział zajmujący się produkcją środków opartych na chromie

– W ostatnich latach z powodzeniem zreorganizowaliśmy nasz oddział zajmujący się produkcją środków chemicznych opartych na chromie, nie wpisuje się on już jednak w naszą strategię przewidującą koncentrację na specjalistycznych środkach chemicznych. Jesteśmy zatem przekonani, że jego przyszły wzrost i dalszy rozwój może być lepiej realizowany pod kierownictwem Brother Enterprises – powiedział Matthias Zachert, Prezes Zarządu LANXESS AG.

Oddział zajmujący się produkcją środków chemicznych opartych na chromie należy do jednostki biznesowej LANXESS Leather i generuje roczną sprzedaż na poziomie ok. 100 mln euro. Środki te produkowane są w dwóch zakładach w RPA. W Newcastle LANXESS produkuje dichromian sodu, który jest tam częściowo przetwarzany na kwas chromowy. W swoim zakładzie w Merebank koncern produkuje z dichromianu sodu oparte na chromie sole do garbowania dla światowego przemysłu skórzanego. Zatrudniający ok. 220 pracowników zakład w Newcastle zostanie w ramach transakcji przejęty przez firmę Brother Enterprises. W zakładzie w Merebank LANXESS będzie nadal (prawdopodobnie do 2024 r.) produkować dla niej oparte na chromie sole do garbowania na podstawie zawartych kontraktów.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ