Partner serwisu
08 sierpnia 2019

Przed nami wielkie święto królowej sportu

Kategoria: Aktualności

W najbliższy weekend, 9-11 sierpnia w Bydgoszczy odbędą się VIII Drużynowe Mistrzostwa Europy, których Krajowym Sponsorem Głównym jest ANWIL. O medale najważniejszych lekkoatletycznych zmagań Starego Kontynentu powalczy czołówka polskich lekkoatletów. W składzie biało-czerwonych znalazło się łącznie 54 zawodników, w tym 18, których kariery sportowe wspiera finansowo PKN ORLEN.

Przed nami wielkie święto królowej sportu

W Superlidze Drużynowych Mistrzostw, której sponsorem krajowym został ANWIL, włocławska spółka z Grupy ORLEN, wystartuje silna reprezentacja Polski. O najwyższe trofeum zawalczą m.in. rekordzista kraju w skoku o tyczce – Piotr Lisek, mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów z Berlina – Justyna Święty-Ersetic oraz wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem z Pekinu – Piotr Małachowski. W ekipie 54 zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy znalazło się aż 18 wspieranych przez PKN ORLEN.

Lekkoatletyka jest wiodącą dyscypliną, którą w ramach przyjętej strategii marketingowej sponsoruje PKN ORLEN oraz spółki należące do grupy kapitałowej Koncernu. W ich gronie jest także ANWIL.

Od lat angażujemy się w rozwój lekkiej atletyki zarówno na szczeblu amatorskim, jak i zawodowym. Dzięki sponsorowanym przez nas imprezom – Bieg Kujawiaka i ANWIL Półmaraton Włocławek – do miasta co roku przyjeżdża blisko pół tysiąca biegaczy z całego kraju. To wkład spółki w popularyzację aktywności fizycznej, a także umacnianie pozycji Kujaw i Pomorza na sportowej mapie Polski. Wspierając organizację Drużynowych Mistrzostw Europy, najważniejszej tegorocznej imprezy lekkoatletycznej na Starym Kontynencie, włączamy się w promocję regionu również na arenie międzynarodowej - podkreśla Agnieszka Żyro, Prezes Zarządu ANWIL S.A.

Tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Europy to ważny punkt obchodów 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dla lekkoatletów ze Starego Kontynentu będą one również jednym z ostatnich sprawdzianów formy przed rozgrywanymi na jesieni mistrzostwami świata w Dosze.

źródło: inf. prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ