Partner serwisu
26 czerwca 2019

Grupa Azoty PUŁAWY w pierwszej dziesiątce Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Kategoria: Aktualności

Grupa Azoty PUŁAWY znalazła się w pierwszej dziesiątce liderów odpowiedzialnego biznesu w Polsce, zajmując 6 miejsce w XIII edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W kategorii produkcja przemysłowa spółka uplasowała się na 2 pozycji. Ranking Odpowiedzialnych Firm to zestawienie największych spółek w Polsce, ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR).

Grupa Azoty PUŁAWY w pierwszej dziesiątce Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Odpowiedzialne prowadzenie biznesu, polityka zrównoważonego rozwoju i zarządzanie pozytywnym wpływem to główne kryteria oceny działalności firm ubiegających się o obecność w XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Grupa Azoty PUŁAWY debiutowała w ROF w 2014 r., zajmując 60 miejsce, w ciągu 5 lat awansowała do pierwszej dziesiątki liderów odpowiedzialnego biznesu w Polsce.

- Jesteśmy odpowiedzialną firmą w całym łańcuchu wartości: od ładu organizacyjnego, przez kwestie pracownicze, bezpieczeństwo w miejscu pracy, przestrzeganie praw człowieka i kodeks etyki, a także odpowiedzialną produkcję, racjonalne zużycie surowców i dobre praktyki w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego. Mamy ogromny łańcuch relacji z podwykonawcami i dostawcami, nasz CSR w tym obszarze rozumiemy jako odpowiedzialne podejście do realizowanych zleceń, terminowe płatności, dbanie o interesy naszych partnerów w biznesie. Swoją strategią odpowiadamy na globalne wyzwania, wdrażając Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ – mówi dr Krzysztof Bednarz, prezes zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.


W tegorocznej edycji  Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział już ponad 200 firm działających na polskim rynku. Ranking umożliwia porównanie wyników w poszczególnych obszarach CSR pomiędzy firmami, a także jest cennym instrumentem ułatwiającym porządkowanie i rozwój strategii odpowiedzialności biznesu.

Wyniki XIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm ogłoszono podczas gali, która odbyła się 13 czerwca w siedzibie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ranking Odpowiedzialnych Firm to jedyne zestawienie firm działających w Polsce ocenianych pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR). Partnerem ROF 2019 jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Partnerem merytorycznym odpowiedzialnym za weryfikację odpowiedzi jest Deloitte, zaś partnerem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna. Autorami zestawienia są profesor Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu Akademii Leona Koźmińskiego oraz Jarosław Horodecki, redaktor.

źródło: Grupa Azoty PUŁAWY
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ