Jubileuszowa CHEMIA 2014
O wyzwaniach i perspektywach dla polskiego i europejskiego przemysłu chemicznego, konsolidacji polskich spółek chemicznych, efektywnej współpracy petrochemii i chemii, inwestycjach, trendach, współpracy nauki z przemysłem czy o wpływie polityki klimatycznej na przyszłość sektora chemicznego dyskutować będziemy w gronie ekspertów 22-23 stycznia 2014 roku w Płocku. Honorowym Gospodarzem sympozjum jest PKN ORLEN S.A.

Przemysł chemiczny i petrochemiczny po raz 20 spotka się na sympozjum naukowo-technicznym organizowanym przez BMP'. Specjaliści z różnych stron Polski zjadą po raz kolejny do Płocka, by dyskutować o przyszłości polskiej chemii. W latach wcześniejszych spotkania odbywały się w różnych miejscach, m.in. w Kędzierzynie, Puławach czy w Krynicy.
O tym, jak polska chemia zmieniała się przez te 20 lat, jaka jest i jak może wyglądać za kolejne 20 lat powie Tomasz Zieliński, prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego (PIPC). Wygłosi referat wprowadzający do pierwszego panelu dyskusyjnego: Sektor chemiczny i petrochniczny, który poprowadzi Adam Leszkiewicz, przewodniczący Rady PIPC.
Co z rafineriami po trudnym roku? Jak poradzą sobie z nowymi wyzwaniami? Na te pytania odpowie Andrzej Szczęśniak, ekspert rynku naftowego i gazowego. Nie zabraknie również wątku energetycznego, o rozwinięcie którego Andrzej Sikora, prezes Instytutu Studiów Energetycznych, poprosi prelegentów panelu: Energetyka w przemyśle chemicznym.
Zapraszamy do zapoznania się z programem sympozjum.
fot. PKN ORLEN S.A.