Partner serwisu
30 maja 2019

Polska w czołówce producentów odzieży roboczej w Europie

Kategoria: Aktualności

Sektor odzieżowy w Polsce w 2022 roku ma osiągnąć wartość ponad 43 mld zł – wynika z raportu KPMG „Rynek mody w Polsce”. W europejskich rankingach wielkości rynku odzieżowego Polska zajmuje 8 pozycję. Krajowi producenci odzieży roboczej liczą zyski i świętują wzrost popytu.

Polska w czołówce producentów odzieży roboczej w Europie

Digitalizacja, globalizacja, dbałość o ochronę środowiska – te czynniki, jak czytamy w zeszłorocznym raporcie „Rynek mody w Polsce”, mają wpływ na rozwój sektora odzieżowego. Zgodnie z wynikami badań 43 proc. Polaków kupuje odzież przynajmniej raz w miesiącu, prawie połowa wydaje na odzież mniej niż 300 zł miesięcznie, a 28 proc. deklaruje posiadanie odzieży luksusowej. Warto pamiętać o tym, że rynek odzieżowo-obuwniczy w Polsce tworzą nie tylko najpopularniejsze sklepy sieciowe z ubraniami i butami codziennego użytku, ale również producenci odzieży roboczej.

Bezpieczeństwo, kobiece trendy i sprzedaż on-line

Firmy w Polsce są coraz bogatsze i chętniej inwestują w odzież roboczą. Zatem jej producenci muszą stanąć na wysokości zadania, zarówno w kwestii wymogów technicznych, odpowiedniej estetyki, jak i przez właściwe dopasowanie kanałów dystrybucji. W kwestii bezpieczeństwa odzież robocza musi spełniać przede wszystkim wymagania Unii Europejskiej z zakresu ochrony pracowników, które stale się zaostrzają. Jednak o ile w przypadku branży budowlanej czy przemysłu ciężkiego odpowiednio dobrana odzież jest kwestią zdrowia i życia pracowników, tak w branży usług jej wybór jest najczęściej determinowany kwestią estetyki i komfortu pracowników. Firmy zajmujące się sprzedażą odzieży roboczej muszą na bieżąco śledzić trendy w branży, zwłaszcza jeśli chodzi o odzież przeznaczoną dla kobiet, która wymaga innych krojów.

- Niektóre ubrania robocze i ochronne wymagają specjalnych fasonów przeznaczonych specjalnie dla kobiet. Nasza firma wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku oferuje kolekcje przeznaczone dla różnych branż, zaprojektowane właśnie z myślą o kobietach – przyznaje Elżbieta Rogowska wiceprezes zarządu w PW Krystian, członek Koalicji Bezpieczni w Pracy. – Co ciekawe, w ostatnim czasie zauważyliśmy wzrost popytu na damskie fasony oraz na małe rozmiary w branżach, które zwyczajowo postrzegane są jako „męskie”. Szacujemy, że w ostatnich 5 latach wzrost produkcji odzieży roboczej przeznaczonej dla kobiet wzrósł o około 20 proc. – dodaje Elżbieta Rogowska.

Odzież roboczą coraz częściej można kupić także on-line. Wiele badań, w tym Euromonitor International podają, że w ostatnich latach liczba stacjonarnych sklepów odzieżowych będzie systematycznie spadać, co zresztą można zaobserwować właściwie w każdym mieście. Jednak okazuje się, że nie jest to zagrożenie, ale szansa dla rodzimych producentów. Przeniesienie sprzedaży do kanału internetowego umożliwiło małym firmom oferującym odzież roboczą dotarcie do klientów z konkretnej niszy. W szczególności przy odzieży chroniącej przed zagrożeniami, ten kanał sprzedaży nie jest optymalny, gdyż dobór takiej odzieży wymaga doradztwa i indywidualnego doboru rozwiązania do stanowiska pracy, a często także spersonalizowanego rozmiaru odzieży uszytej pod danego pracownika.

Rynek męskiej odzieży roboczej w Polsce wart 400 mln rocznie

13,3 mld USD – o tyle zgodnie z raportem firmy Grand View Research Inc. sprzed trzech lat ma wzrosnąć wartość światowego rynku ochronnej odzieży roboczej do 2022 r. Prawie jedna trzecia tego rynku to odzież chroniąca przed substancjami chemicznymi, a niewiele mniej – odzież trudnopalna. Ponad 40 proc. światowego rynku zdominowała Ameryka Południowa, natomiast w regionie Azji i Pacyfiku wzrost sprzedaży tych wyrobów jest najszybszy. W Polsce widoczny jest wzrost importu między innymi z Azji.

Chociaż ubrania robocze importowane ze wschodu są zdecydowanie tańsze, to wątpliwości budzi ich jakość. I tak jak przy fartuchu dla piekarza może nie być ona decydująca, tak dla elektromontera jakość powinna być najważniejszym czynnikiem przy wyborze odpowiedniej marki.

– Nie ulega wątpliwości, że odzież robocza musi być wykonana z najlepszej jakości materiałów. Rynek tekstyliów do produkcji odzieży roboczej zmienia się dynamicznie, jest coraz więcej innowacyjnych rozwiązań, a przedsiębiorstwa są coraz bardziej otwarte, aby z nowinek technologicznych korzystać. Ubrania robocze powinny być lekkie, zapewniające komfort i bezpieczeństwo oraz odpowiadające aktualnym normom – mówi Ewa Gawrysiak sales and end user marketing manager Eastern Europe & Russia w TenCate Protective Fabrics, członek Koalicji Bezpieczni w Pracy. – Przede wszystkim muszą jednak – co ważne w przypadku specjalistycznej odzieży – być dopasowane do konkretnych oczekiwań odbiorcy i szczegółowo pod tym względem przebadane. Wejście na rynek takiej linii, jak na przykład tekstyliów używanych do produkcji kombinezonów trudnopalnych, poprzedzały liczne badania laboratoryjne i testy użytkowe – dodaje.

Ważny też serwis

Przy wyborze odzieży roboczej należy zwrócić uwagę na to, czy spełnia odpowiednie normy i czy jest uszyta z materiałów wysokiej jakości. Niestety często zapomina się, że równie istotne jest jej właściwe serwisowanie i konserwowanie w trakcie użytkowania.

– Serwis odzieży roboczej w profesjonalnych warunkach w pralniach przemysłowych jest niezwykle ważny z kilku powodów. Przede wszystkim zapobiega skażeniom mikrobiologicznym i usuwa wiele drobnoustrojów, które mogą prowadzić do zatruć – mówi Marta Tomaszewska, specjalista ds. bhp w CWS-boco Polska, członek Koalicji Bezpieczni w Pracy. – Oddając odzież w profesjonalne ręce mamy też pewność, że nie utraci ona swoich ochronnych właściwości – dodaje.

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nisha Butt
2019-06-19
Good Day,

We are ISO, Fair trade, SCCI and FBR certified Manufacturers and Exporters of

Work Wear: Work Jacket,Work Trouser, Overall (Dungaree), Denim Men Jeans Trouser, Business Shirts, Fireproof / Fleece jacket, women's blouse, corporate wear,and many more

Sports Clothing: T-shirt, polo shirt, sweatshirt, Hooded shirts, Soft Shell/ Winter/ Parka Jacket,
Track suites, shorts, Fleece jacket, caps, Socks, Sweat Bands and much more .....
we are also producing Embriodery Badges for uniforms.

Please visit our websites at http://ducatisports.com/products.php?MID=54&SID=192 and http://www.ducatiinternational.com/products.php?MID=53&SID=220

Please send me inquiry and make me able to offer you our best prices.

If you have any question please feel free to ask,

Thanks & best regards,
Nisha Butt
Ducati International (Head Office):
Ducati Center: 11/76 Neka Pura, Sialkot-51310 Pakistan.
Tel :- +92 - 52 -3541289 , Fax:- +92 - 52 -3542922
ducati@ducatiinternational.com , ducati@ducatisports.com
www.ducatiinternational.com , www.ducatisports.com
Nisha
2019-08-26
Good Day,

We are ISO, Fair trade, SCCI and FBR certified Manufacturers and Exporters of

Work Wear: Work Jacket,Work Trouser, Overall (Dungaree), Denim Men Jeans Trouser, Business Shirts, Fireproof / Fleece jacket, women's blouse, corporate wear,and many more

Sports Clothing: T-shirt, polo shirt, sweatshirt, Hooded shirts, Soft Shell/ Winter/ Parka Jacket,
Track suites, shorts, Fleece jacket, caps, Socks, Sweat Bands and much more .....
we are also producing Embriodery Badges for uniforms.
Please visit our websites at www.ducatisports.com & www.ducatiinternational.com
And ducatisports.trustpass.alibaba.com

Before starting regular business with us sure you want to see our Quality and Service through samples.Please send us your inquiries and enable us to quote you our best possible prices.

If you have any question please feel free to ask,
we are here to serve you 24/7.
Looking forward to hear from you soon!

Thanks your Sincerely,
Nisha Butt
Ducati International (Head Office):
Ducati Center: 11/76 Neka Pura, Sialkot 51310 Pakistan.
Tel: - +92 - 52 -3541289 Fax: - +92 - 52 -3542922
ducati@ducatiinternational.com, ducati@ducatisports.com
www.ducatiinternational.com, www.ducatisports.com
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ