Partner serwisu
28 maja 2019

Grupa Azoty na szczytach

Kategoria: Aktualności

siedem pasm górskich z ich najwyższymi szczytami planują zdobyć pracownicy Grupy Azoty, którzy wezmą udział w biegu - Sztafecie Górskiej „Grupa Azoty na szczytach”. W przedsięwzięciu, zorganizowanym z inicjatywy pracowników z Polic, pobiegną również pasjonaci biegania wysokogórskiego z zakładów w Tarnowie, Puławach i Kędzierzynie-Koźlu. Bieg odbędzie się w ramach obchodzonego w Grupie Kapitałowej Grupa Azoty święta pracowników - Dnia Chemika. Start sztafety zaplanowano na 3 czerwca br. w Świeradowie-Zdroju.

Grupa Azoty na szczytach

Bieg - Sztafeta Górska „Grupa Azoty na szczytach” to wyjątkowy i ambitny projekt realizowany przez pracowników Grupy Azoty. Ich zadaniem będzie przebiegnięcie 1800 kilometrowej trasy, głównymi szlakami 27 pasm górskich w Polsce oraz zdobycie ich najwyższych szczytów. Skład sztafety zasilają pracownicy Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty Puławy, Grupa Azoty Kędzierzyn, Grupa Azoty Police, Grupa Azoty Koltar, Grupa Azoty Automatyka oraz Grupa Azoty Police Serwis. Wśród nich jest jedna kobieta. Osiemnaścioro biegaczy zamierza pokonać trasę w 12 dni.

Oprócz oczywistych celów przedsięwzięcia, jakimi są promocja aktywności fizycznej, zdrowego trybu życia i próba zmierzenia się z własnymi słabościami, wydarzenie ma również na celu podkreślenie procesu integracji spółek wchodzących w skład Grupa Azoty od strony relacji międzyludzkich.

– Siłę organizacji stanowią pracownicy, którzy potrafią ze sobą współdziałać, bez względu na okoliczności. Jestem przekonany, że siła zespołu, którą będziemy mogli podziwiać w trakcie wysokogórskich zmagań, zapewni sukces realizacji ambitnego planu zdobycia 27 pasm górskich z ich najwyższymi szczytami pod banderą Grupy Azoty. Trzymam mocno kciuki za biegaczy i do zobaczenia 15 czerwca w Tarnowie - mówi dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

- Jestem zakochany w bieganiu i w górach. To są moje dwie pasje. Cieszę się, że pracuję w firmie, która wspiera sportowe pasje pracowników. Jestem wdzięczny zarządowi Grupy Azoty, że zgodził się pomóc w realizacji tego sportowego wyzwania - podkreśla Wiesław Kotarski, jeden z głównych pomysłodawców Sztafety Górskiej 2019 „Grupa Azoty na szczytach”.

W ramach przygotowań do sztafety w pierwszych tygodniach maja biegacze wzięli udział w obozie kondycyjno-integracyjnym w Murzasichle.

Start sztafety planowany jest na 3 czerwca w Świeradowie-Zdroju, jej zakończenie 14 czerwca o godz. 20.30 na Rynku w Ustrzykach Dolnych. Stamtąd biegacze pobiegną do Tarnowa, by wspólnie świętować obchody Dnia Chemika.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ