Partner serwisu
07 maja 2019

Zaproszenie na VI edycję Kongresu Polska Chemia

Kategoria: Aktualności

Już 5-6 czerwca w płockiej ORLEN ARENIE odbędzie się VI edycja Kongresu Polska Chemia. Wydarzenie od lat tworzy platformę do wymiany doświadczeń, poglądów i pogłębionej dyskusji przedstawicieli jednej z najważniejszych gałęzi przemysłu.

Zaproszenie na VI edycję Kongresu Polska Chemia

„Przed Nami już szósta odsłona najważniejszego przemysłowego wydarzenia w tej części Europy. Jak co roku, podczas dwóch dni Kongresu Polska Chemia, skupimy się na tym co najważniejsze, ale też najtrudniejsze dla sektora chemicznego. W tym roku, reagując na bardzo silne europejskie trendy, sporo uwagi poświęcimy kwestiom środowiskowym, a zwłaszcza gospodarce obiegu zamkniętego, plastikom i surowcom przyszłości. Polska Chemia od dawna jest sektorem odpowiedzialnym środowiskowo. Nieustannie szukamy nowych rozwiązań, poprawiamy nasze produkty i przeznaczamy ogromne środki na inwestycje i o tym także chcemy rozmawiać z naszymi gośćmi – przedstawicielami administracji, biznesu i nauki.” - zapowiada dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, która jest organizatorem wydarzenia.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie koncentrować się na obszarach mających strategiczne znaczenie dla przyszłości branży w Polsce i na świecie. Inwestycje, regulacje środowiskowe, wsparcie konkurencyjności, surowce przyszłości oraz bezpieczeństwo będą jednymi z głównych tematów, które w tym roku poruszy przeszło sześciuset uczestników, w tym przedstawicieli administracji publicznej, przedsiębiorców, reprezentantów świata nauki oraz mediów. Wśród uczestników są szefowie i eksperci z najważniejszych spółek sektora chemicznego m.in. PKN ORLEN S.A., Grupy Azoty S.A., Grupy LOTOS S.A., Synthos S.A., a także przedstawicieli międzynarodowych koncernów, takich jak BASF czy DOW.

VI edycja Kongresu Polska Chemia będzie podzielona na pięć bloków tematycznych

  1. INWESTYCJE W SEKTORZE
  2. BEZPIECZNA CHEMIA
  3. ŚRODOWISKO NR 1!
  4. SUROWCE PRZYSZŁOŚCI
  5. JAK WYGRAĆ Z KONKURENCJĄ?

Dotychczasowe edycje Kongresu Polska Chemia to:

  • ponad 2500 uczestników
  • 150 panelistów: przedstawicieli branży z największych spółek krajowych, międzynarodowych, ludzi świata nauki oraz dziennikarzy
  • prawie 100 debat, sesji tematycznych, spotkań i paneli dyskusyjnych
  • ponad 130 stoisk firm partnerskich i członkowskich Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego

Polska Chemia jest jedną ze strategicznych gałęzi polskiej gospodarki. Według najnowszych danych GUS’u sektor chemiczny daje 315 tys. miejsc pracy, dając branży ponad 17% udziału w całym polskim przemyśle. Gospodarka i cały przemysł, bez chemii nie są w stanie istnieć. To powód do dumy, ale przede wszystkim ogromne poczucie odpowiedzialności za całą gospodarkę, miejsca pracy ale przede wszystkim za środowisko i społeczności lokalne.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ