Partner serwisu
06 maja 2019

Najlepsze praktyki projektowania posadzek przemysłowych w nowym raporcie BASF

Kategoria: Aktualności

Eksperci marki Master® Builders Solutions z firmy BASF przygotowali specjalistyczny raport dedykowany branżom spożywczej, farmaceutycznej i chemicznej. Znajdziemy w nim wskazówki, co zrobić, by uzyskać trwałe i bezpieczne posadzki przemysłowe nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach termicznych czy środowiskowych. A także jakich błędów unikać w procesie ich aplikacji, po której już po 5 godzinach można przywrócić zakład do funkcjonowania.

Najlepsze praktyki projektowania posadzek przemysłowych w nowym raporcie BASF

Dobrze wykonana posadzka gwarantuje stabilne podłoże, wytrzymałe nawet do 30 lat. Taka inwestycja procentuje bezpiecznym użytkowaniem, łatwą konserwacją i brakiem długich przestojów, powodujących straty finansowe. Raport „Higieniczne posadzki przemysłowe” to zbiór dobrych praktyk i wskazówek w zakresie projektowania i specyfikacji posadzek przemysłowych. Dowiemy się z niego, jak wybrać właściwy materiał, prawidłowo zaprojektować posadzkę i fachowo ją wykonać. Dołączone do każdego rozdziału listy kontrolne pomogą śledzić i przyspieszą każdy etap tego procesu.

– Posadzki w strefach technologicznych zakładów produkcyjnych muszą zapewniać bezpieczne i higieniczne warunki użytkowania. Mamy wiedzę i doświadczenie w tworzeniu specjalistycznych rozwiązań dla wymagających sektorów. Nasz raport stworzyliśmy z myślą o osobach planujących remonty, modernizacje lub wykonanie nowych posadzek, by ułatwić im proces decyzyjny. W publikacji szczególną uwagę zwróciliśmy na przemysł spożywczy, jednak większość wskazówek będzie przydatna również dla fachowców branż chemicznej i farmaceutycznej – mówi Janusz Banera, Dyrektor Techniczno-Marketingowy z firmy BASF Polska.

Właściwy wybór, projekt i aplikacja – 3 kroki do sukcesu

W pierwszym rozdziale eksperci BASF radzą, na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze materiału. Kolejnym omawianym tematem jest projekt i wykonanie betonowego podłoża. Dowiemy się w nim, jak postępować ze spoinami i jak finalnie można osiągnąć wytrzymałą, ciągłą powierzchnię. Trzecia część traktuje o prawidłowej aplikacji i budowie posadzki. Co warto wiedzieć o instalacji? Na co zwracać uwagę przy wyborze fachowca? W ostatniej części raportu znajdziemy przydatne wskazówki, jak i odnośniki do materiałów pomocniczych.

Publikację online można otrzymać bezpłatnie, wypełniając formularz dostępny tutaj.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ