Partner serwisu
25 kwietnia 2019

Duże firmy zobowiązują się do 2025 roku zmniejszyć ilość tworzywa sztucznego w opakowaniach

Kategoria: Aktualności

Marki Procter & Gamble z kategorii Fabric Care, m.in. Ariel, Lenor i Vizir zobowiązują się do 2025 roku zmniejszyć ilość tworzywa sztucznego w opakowaniach w Europie o 30%.

Duże firmy zobowiązują się do 2025 roku zmniejszyć ilość tworzywa sztucznego w opakowaniach

24 kwietnia br. w Paryżu na konferencji „Sustainable Brands Paris”, Virginie Helias, Wiceprezes ds. Zrównoważonego Rozwoju w Procter & Gamble, ogłosiła, że Ariel, Lenor i inne marki P&G Fabric Care w Europie planują do 2025 roku zmniejszyć użycie plastiku w swoich opakowaniach o 30%. Jest to istotny krok w kierunku realizacji strategii zrównoważonego rozwoju „Ambicja 2030” dla marki Ariel. Opiera się ona zarówno na jeszcze lepszej skuteczności działania swoich produktów, jaki i zmniejszeniu zużycia zasobów o 50% do 2030 r., w tym także zastosowania pierwotnego tworzywa sztucznego (niepochodzącego z odzysku).

Jeśli porównać lata 2025 i 2018, planowane ograniczenie zużycia plastiku w opakowaniach marek Ariel, Lenor, Vizir i innych z oferty P&G Fabric Care, przełoży się na zmniejszenie ilości odpadów o 15 tys. ton rocznie. Choć produkty marek P&G z kategorii prania i pielęgnacji tkanin mają relatywnie niewielki udział w ogólnej ilości odpadów z tworzyw sztucznych na terenie Europy, sama ilość zaoszczędzonego plastiku będzie znacząca. Gdyby z zaoszczędzonego materiału wyprodukować butelki i ułożyć je jedna za drugą, utworzyłyby one linię dłuższą niż obwód Ziemi.

– Nasze marki m.in. Ariel, Lenor są pionierami w obszarze redukcji opakowań. Będzie to znaczącym krokiem w realizacji naszego zobowiązania, by do 2030 ograniczyć o 50% stosowanie pierwotnego tworzywa sztucznego w naszych opakowaniach. To tylko jeden z wielu przykładów naszych czołowych marek, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom inspirują do zrównoważonej konsumpcji – mówiła Virginie Helias, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w P&G

P&G planuje, że do 2022 roku wszystkie opakowania firmy będą w 100% nadawały się do recyklingu. Ariel, Lenor i Vizir intensywnie starają się zwiększyć popyt na recykling poprzez wzrost udziału poużytkowych tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w opakowaniach, który obecnie kształtuje się na poziomie do 50%. Żeby wprowadzić obieg zamknięty tworzyw sztucznych, cała branża powinna współpracować na rzecz łatwiejszych i skuteczniejszych procesów recyklingu. Właśnie dlatego naukowcy P&G współpracują z ekspertami w branży nad takimi innowacyjnymi rozwiązaniami jak perforowane rękawy na butelki o nazwie PetCore, które prowadzą do bardziej zoptymalizowanego recyklingu. Te działania spotykają się z uznaniem branży: jeden z czołowych naukowców P&G otrzymał tytuł Ambasadora Roku UE w dziedzinie recyklingu tworzyw sztucznych, przyznawany osobom o wyjątkowym wkładzie w rozwój branży. Ariel jest także częścią nowoczesnych programów pilotażowych, takich jak LOOP – inicjatywy promującej obieg zamknięty tworzyw sztucznych przez wprowadzanie opakowań wielokrotnego użytku.

 – Naszym celem jest by rozwijać nasz biznes w sposób zrównoważony. Zmniejszenie zużycia plastiku w produktach do pielęgnacji tkanin w Europie o 30% do 2025 roku to ważny krok w realizacji tego celu. Jesteśmy dumni z tego, że coraz częściej konsumenci wybierają nasze kapsułki Ariel Pods, które są najbardziej kompaktowym detergentem w naszej ofercie. W porównaniu do innych produktów zawierają one mniej plastiku na każde pranie oraz mają idealnie dobraną ilość detergentu. To pozwala uniknąć marnotrawienia produktu lub dodawania go zbyt dużo. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za ograniczenie zużycia plastiku i dążenie do wprowadzenia obiegu zamkniętego, tak aby plastikowe odpady z naszych opakowań nigdy nie trafiły do oceanów ani na wysypiska - mówił Volker Kuhn, wiceprezes P&G Fabric Care.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ