Partner serwisu
17 kwietnia 2019

Trzy Wydziały wyłoniły najzdolniejszych chemików

Kategoria: Aktualności

15 kwietnia odbyła się uroczysta gala, podczas której nagrodzeni zostali laureaci i finaliści V Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej. W dwuetapowych zmaganiach rywalizowało ze sobą ponad 200 uczniów z całego kraju. To frekwencyjny rekord wydarzenia sponsorowanego już po raz trzeci przez ANWIL.

Trzy Wydziały wyłoniły najzdolniejszych chemików

7 laureatów i 6 finalistów wyróżnionych zostało w tegorocznej edycji prestiżowego Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów – Wydziału Chemicznego, Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska – Politechniki Łódzkiej. Zanim trafili oni do grona zwycięzców, musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami chemicznymi określonymi w podstawie programowej dla szkół średnich na poziomie rozszerzonym wraz z elementami analizy jakościowej.

W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązali zadania dotyczące procesów i reakcji zachodzących między różnymi związkami chemicznymi. 49 osób, które zdobyły największą liczbę punktów zaproszono na Politechnikę Łódzką, gdzie odbył się drugi etap zmagań. Tu na konkursowiczów czekał teoretyczny i laboratoryjny sprawdzian wiedzy. Najlepiej poradzili sobie z nim uczniowie z Łodzi, Warszawy, Krakowa, Torunia, Radomska oraz Grudziądza.

Sponsorem nagród rzeczowych w konkursie był ANWIL. Jedyny polski producent suspensyjnego PCW oraz czołowy krajowy wytwórca nawozów azotowych aktywnie bowiem wspiera rozwój zainteresowań naukami ścisłymi wśród uczniów i studentów.

źródło: ANWIL
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ