Partner serwisu
08 kwietnia 2019

Nowa stacja tankowania wodoru w fabryce Toyoty

Kategoria: Aktualności

Toyota zainstalowała w fabryce Motomachi w Toyota City urządzenie do produkcji i tankowania wodoru SimpleFuel, zasilane energią z zamontowanych na zakładzie paneli fotowoltaicznych. W konsekwencji wytwarzanie wodoru odbywa się bez emisji CO2 czy szkodliwych substancji, a jedynym produktem ubocznym jest tlen. Kompaktowa stacja może zatankować 8 wózków widłowych dziennie.

Nowa stacja tankowania wodoru w fabryce Toyoty

SimpleFuel składa się z alkalicznego elektrolizera wody produkującego wodór, kompresora do sprężania gazu, butli do jego przechowywania oraz instalacji do tankowania pojazdów. Dziennie wytwarza do 8,8 kg (99 m3) wodoru, co wystarcza do dostarczenia paliwa dla 8 wózków widłowych pracujących w fabryce. SimpleFuel może magazynować 72,18 m3 tego gazu i tankować go pod ciśnieniem 35 MPa.

Jak informuje Toyota, kompaktowe wymiary urządzenia sprawiają, że można je instalować nawet w niewielkich pomieszczeniach. SimpleFuel został opracowany i jest produkowany przez IVYS Energy Solutions oraz PDC Machines w Stanach Zjednoczonych.

Pierwszą stację tankowania wodoru w fabryce Motomachi uruchomiono w marcu 2018 roku w związku z rosnącą liczbą pracujących w tym zakładzie wózków widłowych na ogniwa paliwowe, które teraz można tankować na miejscu. Dzięki wsparciu instalacji SimpleFuel Toyota może zwiększyć wykorzystanie wodoru w zakładzie, redukując emisje CO2.

Zastępowanie spalinowych wózków widłowych pojazdami z ogniwami paliwowymi w fabryce Motomachi rozpoczęło się w 2017 roku. Wówczas do zakładu trafiły pierwsze dwa FCEV, a roku w 2018 – kolejne 20. W 2019 r. zakład otrzyma dodatkowe 50 wózków na ogniwa paliwowe.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ