Partner serwisu
15 kwietnia 2019

Współpraca Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi oraz łódzkiego Instytutu Przemysłu Skórzanego

Kategoria: Aktualności

W środę 10 kwietnia 2019 r. w Kielcach, przedstawiciele Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi oraz łódzkiego Instytutu Przemysłu Skórzanego podpisali porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego.

Współpraca Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi oraz łódzkiego Instytutu Przemysłu Skórzanego

Wydarzenie to jest jedną z pierwszych inicjatyw podjętych po wejściu 38 instytutów w skład Sieci Badawczej Łukasiewicz, które zajmą się komercjalizacją badań.

Umowy parafował dr Piotr Dardziński, Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz, który podkreślił, że dzięki Sieci Badawczej Łukasiewicz przedsiębiorcy mają łatwiejszy dostęp do zasobów polskiej nauki, do potencjału kadrowego i laboratoriów.

Przedstawiciele instytutów badawczych mówili o konkretnych projektach, które będą realizować we współpracy z UJK. Wśród pomysłów znalazła się między innymi produkcja butów dla cukrzyków, które będą w stanie dozować insulinę.

Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła konferencja, w której uczestniczyła także Renata Janik, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego. Zaprezentowała ona projekt wspierania innowacyjnych projektów voucherami w wysokości od 20 tysięcy do miliona złotych. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego ogłosił już konkurs dla przedsiębiorców i konsorcjów. W ciągu czterech lat na ten cel wydanych zostanie 51 milionów złotych.

źródło: Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Biopolimerów i Włókien
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ