Partner serwisu
09 kwietnia 2019

Bursztyn Polskiej Energetyki dla GAZ-SYSTEM

Kategoria: Aktualności

Prezes Tomasz Stępień odebrał nagrodę „Bursztyn Polskiej Energetyki” za konsekwentne i skuteczne działania zwiększające bezpieczeństwo i niezależność energetyczną Polski poprzez realizację projektu Baltic Pipe. Wyróżnienie zostało przyznane Spółce GAZ-SYSTEM 8 kwietnia 2019 r. podczas VII Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego w Gdańsku.

Bursztyn Polskiej Energetyki dla GAZ-SYSTEM

Statuetka przyznawana jest osobom, instytucjom lub firmom za szczególne działania w zakresie rozwoju i bezpieczeństwa polskiej gospodarki oraz energetyki zarówno w kraju, jak i za granicą. Nagroda ma uhonorować laureatów za determinację oraz konsekwencję w realizacji podjętych zobowiązań lub wyzwań stawianych przed nimi z tytułu pełnionego stanowiska lub przyjętej strategii firmy.

– To nie pierwsze podejście do budowy Baltic Pipe, jednak nigdy wcześniej ten projekt nie osiągnął takiego etapu, w jakim znajduje się obecnie. Jesteśmy zdeterminowani, by zrealizować tę inwestycję zgodnie z harmonogramem – podkreślił Tomasz Stępień, prezes GAZ-SYSTEM, odbierając nagrodę.

Wyróżnienie „Bursztyn Polskiej Energetyki” otrzymali również: minister klimatu i energii Danii Lars Christian Lilleholt, wiceminister środowiska Michał Kurtyka, prezes TAURON Polska Energia Filip Grzegorczyk oraz PKN ORLEN. Została też przyznana nagroda samorządowa za efektywność energetyczną dla województwa pomorskiego.

***

Ogólnopolski Szczyt Energetyczny w Gdańsku to jedna z najważniejszych imprez branżowych. W trakcie dwóch dni debat dyskutowano o najważniejszych wyzwaniach stojących przed sektorem energetycznym w Polsce. Wśród poruszanych zagadnień podczas tegorocznej edycji szczytu znalazły się m.in.: reorganizacja polskiego rynku energii jako konsekwencji polityki surowcowej państwa, uniezależnienie gospodarcze i energetyczne, pewność zaopatrzenia w surowce oraz stabilność relacji międzynarodowych.

źródło: GAZ SYSTEM
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ