Partner serwisu
14 marca 2019

W Płocku będzie pachnieć...wanilią?

Kategoria: Aktualności

W sobotę dojdzie do wyłączenia najwyższego komina na instalacji Clausa w Płocku. Do czasu jego ponownego uruchomienia jego funkcję przejmie niższy, ale może to wiązać się uciążliwościami zapachowymi dla mieszkańców Płocka i okolic - podaje portalplock.pl

W Płocku będzie pachnieć...wanilią?

Wyłączenie komina nastąpi w sobotę 16 marca. Orlen szacuje, że ponowne uruchomienie nastąpi w okolicach 4 kwietnia. Jak zapewnia koncern, to standardowa praktyka realizowana co 5 lat w związku z przepisami prawa budowlanego.

- W trakcie realizowanych prac, inżynierowie dołożą wszelkich starań, aby zostały dotrzymane wszelkie obowiązujące normy środowiskowe. W związku z prowadzonymi procesami mogą, ale nie muszą wystąpić uciążliwości zapachowe. W celu ich ograniczenia do niższego komina dozowany będzie specjalny środek w postaci aerozolu zmniejszającego oddziaływanie odorowe. Zastosowany preparat o zapachu wanilii jest bezpieczny dla ludzi i środowiska i posiada atest przydatności do celów spożywczych - wyjaśnia biuro prasowe. 

Jak dodaje Orlen, termin remontu został dograny z postojem instalacji Hydrokrakingu, co może ograniczyć na wyczuwalność odorów.

źródło: portalplock.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ