Partner serwisu
04 marca 2019

Pfeifer & Langen wybiera zasilanie i napędy ABB do modernizacji cukrowni

Kategoria: Aktualności

Pfeifer & Langen modernizuje cztery cukrownie w Polsce, wykorzystując transformatory, rozdzielnice i napędy ABB, które zwiększą niezawodność zasilania i wydajność linii produkcyjnych.

Pfeifer & Langen wybiera zasilanie i napędy ABB do modernizacji cukrowni

Zniesienie limitów produkcji cukru w państwach członkowskich Unii Europejskiej w 2017 r. umożliwiło producentom w tej branży zwiększenie sprzedaży na światowych rynkach. Firma Pfeifer & Langen, będąca właścicielem m.in. marki Diamant, rozbudowuje swoje cztery cukrownie: w Środzie Wielkopolskiej, Gostyniu, Miejskiej Górce i Glinojecku.

- Przetwórstwo cukru jest przemysłem energochłonnym, który wymaga precyzyjnej kontroli i stałej niezawodności, zwłaszcza biorąc pod uwagę sezonowe, intensywne cykle produkcyjne.To trudne warunki środowiskowe. Rozwiązania ABB optymalizują kontrolę i sterowanie układów zasilających i napędzających linie produkcyjne. Zapewniają większą niezawodność operacji – mówi Magdalena Malewska, dyrektor marketingu i sprzedaży Dywizji Produktów i Systemów Elektryfikacji ABB w Polsce.

ABB, za pośrednictwem partnera – firmy WRZOSEL, dostarczyła ponad 200 przemienników częstotliwości na potrzeby czterech zakładów. Pozwalają one na zasilenie silników elektrycznych w taką tylko ilość energii, jaka jest niezbędna do zapewnienia im prędkości i momentu obrotowego wymaganego przez dany proces produkcyjny. To bezpośrednio przekłada się na zwiększenie efektywności energetycznej w zakładach produkcyjnych. Dzięki zastosowanej technologii DTC (Direct Torque Control - bezpośrednie sterowanie momentem), możliwe jest uzyskanie wysokiego momentu rozruchowego oraz bardziej wydajnej pracy silnika, niezależnie od jego obciążenia.

Elementem integrującym wszystkie urządzenia wchodzące w skład układu elektrycznego, od transformatorów po silniki, są rozdzielnice niskiego napięcia ABB MNS. Odpowiadają one za rozdział energii w układzie, zasilanie napędów w energię elektryczną, sterowanie i ich monitorowanie. Wykorzystując technologie cyfrowe, rozdzielnice MNS zbierają dane i przekazują je do rozproszonego systemu sterowania (DCS), obsługującego i diagnozującego procesy przemysłowe.

Ponadto, łódzka fabryka ABB wyprodukowała dla Pfeifer & Langen transformatory rozdzielcze średniego napięcia w izolacji olejowej. Urządzenia te spełniają wymagania Unii Europejskiej dotyczące Ekoprojektu, który określa dla nich maksymalny dopuszczalny poziom strat energii. Są także dostosowane do indywidualnego zapotrzebowania klienta, w szczególności w zakresie charakterystyki obciążenia i warunków pracy urządzenia, przy jednoczesnym ograniczeniu wpływu na środowisko. Zastosowana konstrukcja pozwala osiągnąć długą żywotność transformatorów i prawie bezobsługową pracę. Urządzenia zostały również wyposażone w przekaźniki ochronne, służące do monitorowania wybranych parametrów, co ogranicza ryzyko kosztownych przestojów.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ