Partner serwisu
22 lutego 2019

LOTOS wspiera Operę Bałtycką

Kategoria: Aktualności

Spektakle na najwyższym poziomie, piękno klasycznego baletu, najsłynniejsze dzieła operowe, uznanie międzynarodowego środowiska artystycznego – Grupa LOTOS została Partnerem Strategicznym gdańskiej Opery Bałtyckiej. Współpracę rozpoczyna od premiery francuskiej opery „Thais” Julesa Masseneta.

LOTOS wspiera Operę Bałtycką

Gdańska Opera Bałtycka to największa samorządowa instytucja kultury województwa pomorskiego o niezwykle elitarnym statusie, prezentująca widzom Trójmiasta i Pomorza wybitne dzieła sztuki operowej i baletowej. Historia Opery w Gdańsku sięga XVII wieku. Pierwsza premiera Studia Operowego, uważana za początek historii Opery Bałtyckiej – Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego odbyła się w 1950 roku.

Grupa LOTOS podpisała umowę, na mocy której została Partnerem Strategicznym Opery Bałtyckiej w Gdańsku na 2019 rok.

– Wyrażam zadowolenie, że Grupa LOTOS została Partnerem Strategicznym jednej z największych na Pomorzu instytucji kultury. Jako firma odpowiedzialna społecznie wspieramy inicjatywy kulturalne, realizowane na skalę całego kraju, jak i te mniejsze, ważne dla lokalnej społeczności. Działalność firmy bez wątpienia kojarzy się z regionem Pomorza, dlatego tym bardziej cieszymy się, że możemy wesprzeć lokalny patriotyzm. Mamy nadzieję, że współpraca pomiędzy Grupą LOTOS, a Operą Bałtycką będzie przebiegała pomyślnie, a spektakle dostarczą widzom wielu wrażeń – mówi Jarosław Wittstock, wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS S.A. ds. korporacyjnych.

Opera Bałtycka szerzy kulturę i dociera do wszystkich potencjalnie zainteresowanych doświadczaniem muzyki i teatru operowego. Rocznie prezentuje średnio 4 tytuły premierowe – operowe i baletowe, a także koncerty i spektakle edukacyjne dla każdej grupy wiekowej. Grupa LOTOS rozpocznie współpracę z Operą Bałtycką od premiery francuskiej opery „Thais” Julesa Masseneta, która odbędzie się 1 marca 2019 roku.

– Niezmiernie cieszymy się z podjęcia współpracy z Grupą LOTOS, ważnym i największym przedsiębiorstwem województwa pomorskiego. Wsparcie to niewątpliwie pozwoli nam odważniej patrzeć na dalsze plany repertuarowe. Wierzę, że współpraca Opery Bałtyckiej w Gdańsku z Grupą LOTOS będzie udana i przyczyni się do rozwoju kultury i sztuki – mówi Romuald Wicza-Pokojski, Dyrektor Opery Bałtyckiej.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ