Partner serwisu
14 lutego 2019

Solaris dostarczył autobusy elektryczne do Hamburga

Kategoria: Elektromobilność

Dwa z dziesięciu zamówionych w 2018 r. elektrycznych Solarisów Urbino 12 kursują już w regularnym ruchu pasażerskim na ulicach Hamburga. Wraz z pojazdami dostarczanymi w poprzednich latach, flota zeroemisyjnych Solarisów w barwach operatora HOCHBAHN do końca roku wzrośnie do 15 egzemplarzy.

Solaris dostarczył autobusy elektryczne do Hamburga

Claudia Güsken, Członek Zarządu HOCHBAHN ds. Operacyjnych i HR, powiedziała: „Wraz z nowymi pojazdami konsekwentnie dążymy do przejścia na całkowicie bezemisyjną flotę autobusową. To chroni nasze środowisko, zapewnia lepszą jakość powietrza i wyznacza nowe standardy mobilności w mieście”.

Prezes Zarządu Solarisa, Javier Calleja stwierdził natomiast: „Bardzo się cieszę, że dzięki naszym autobusom elektrycznym sukcesywnie zmierzamy do mobilności przyjaznej dla środowiska i bezemisyjnemu transportowi publicznemu. Elektryczne autobusy zapewniają czystsze powietrze i mniej hałasu – to podwójna korzyść dla każdego mieszkańca”.

Dziesięć elektrycznych Urbino 12 electric zostało zamówionych przez HOCHBAHN w ubiegłym roku. Autobusy ładowane za pomocą wtyczki podczas pobytu w zajezdni dysponują zasięgiem 150 kilometrów. Trzydrzwiowy elektryczny Urbino 12 zabierze na pokład 70 pasażerów, z czego 25 na miejscach siedzących. Energia magazynowana jest w bateriach Solaris High Energy o mocy 240 kWh. Baterie zasilane są także poprzez rekuperację. Podczas hamowania dwa silniki elektryczne zamontowane przy osi napędowej zamieniają energię kinetyczną pojazdu z powrotem w energię elektryczną.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ