Partner serwisu
13 lutego 2019

Nowy rekord sprzedaży asfaltów w Grupie ORLEN

Kategoria: Aktualności

​Grupa ORLEN w 2018 roku osiągnęła najwyższą w historii sprzedaż asfaltu na poziomie blisko 1,5 mln ton, co oznacza 3-procentowy wzrost w stosunku do rekordu z poprzedniego roku. Udział w tym wyniku miał również eksport – w 2018 r. asfalty wyprodukowane w Grupie ORLEN zostały zastosowane w 44 krajach na świecie, w tym na Mauritiusie czy Wyspach Samoa.

Nowy rekord sprzedaży asfaltów w Grupie ORLEN

– PKN ORLEN nieustannie umacnia się na rynkach globalnych, o czym świadczą m.in. doskonałe wyniki segmentu asfaltowego Grupy ORLEN. Nasze produkty, w tym asfalty, ale też paliwa, paliwa lotnicze czy oleje trafiają już do ponad 90 krajów na sześciu kontynentach. Wykorzystujemy w pełni potencjał spółek z Grupy ORLEN, a jednocześnie cały czas szukamy nowych synergii, które umożliwią ich dalszy dynamiczny rozwój – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.


– Przez cały rok nasza firma bardzo mocno pracowała na ten wynik, który potwierdza, że umiejętnie wykorzystaliśmy dobrą koniunkturę na rynku budownictwa drogowego. W nadchodzącym roku zamierzamy kontynuować politykę priorytetowego zaopatrzenia rynku krajowego, przy utrzymaniu aktywności na rynkach zagranicznych - powiedział Marek Pietrzak, Prezes ORLEN Asfalt.
 

Sprzedaż eksportowa odbywa się bezpośrednio do odbiorców finalnych lub poprzez pośredników. Jak dotąd najdalszym zadeklarowanym przez odbiorcę miejscem docelowym zastosowania asfaltu  wyprodukowanego w Grupie ORLEN są Wyspy Samoa, oddalone od Polski w linii prostej o ponad 15,5 tys. kilometrów. Na eksportowej mapie asfaltów z Grupy ORLEN znajdują się także m.in. Mauritius, czy wyspy archipelagu Małych Antyli na Morzu Karaibskim, takie jak Antigua i Barbuda, Aruba, Saint Kitts i Nevis, oraz St. Vincent i Grenadyny. Tym samym asfalty z Grupy ORLEN trafiają już na pięć kontynentów.
 
W 2018 r. Grupa ORLEN umocniła także pozycję na rynku europejskim, na który trafia największy wolumen asfaltów z Koncernu. Zdecydowanie dominował eksport na Ukrainę oraz do Czech, gdzie produktu z Grupy ORLEN użyto do modernizacji nawierzchni na lotnisku im. Václava Havla w Pradze. Do realizacji tego zadania użyto asfaltów wysokomodyfikowanych ORBITON HiMA, które charakteryzują się ponadstandardowymi właściwościami funkcjonalnymi.

W 2018 r. po raz pierwszy w historii asfalty trafiły do Słowenii. Innym ciekawym kierunkiem jest Chorwacja, choć w tym przypadku kraj ten pojawił się na mapie eksportowej już dwa lata temu.
 
Znakomity wynik na krajowym rynku osiągnęła spółka ORLEN Asfalt, która w 2018 r. zwiększyła sprzedaż asfaltów o 3 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Największym zainteresowaniem wśród klientów krajowych cieszyły się tradycyjne asfalty drogowe. Sprzedaż asfaltów modyfikowanych pozostała na podobnym poziomie co w 2017 roku. W tej kategorii wzrosła natomiast sprzedaż asfaltów wysokomodyfikowanych ORBITON HiMA. W 2014 roku spółka z Grupy ORLEN jako pierwsza w Polsce wprowadziła tę technologię i obecnie jest to produkt o najlepszych właściwościach funkcjonalnych w ofercie asfaltów.

źródło: PKN ORLEN
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ