Partner serwisu
11 lutego 2019

Wrocławska fabryka Volvo dostarczy autobusy elektryczne do szwedzkiego miasta Kungsbacka

Kategoria: Elektromobilność

Volvo Buses otrzymało zamówienie na trzy elektryczne i trzy elektryczno-hybrydowe (typu plug-in) autobusy od operatora KE’s Bussar w Kungsbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Będzie to premiera zelektryfikowanych autobusów w tym mieście. Pojazdy zostaną wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo. Rozpoczęcie ich eksploatacji planowane jest na czerwiec 2020 roku.

Wrocławska fabryka Volvo dostarczy autobusy elektryczne do szwedzkiego miasta Kungsbacka

Autobusy elektryczne będą zasilane ładowarkami CCS o mocy 150 kW w zajezdni KE Bussar. Jak informuje Volvo, zużycie energii przez pojazd elektryczny jest o około 80 procent niższe niż w przypadku jego odpowiednika z silnikiem Diesla.

Kungsbacka jest czwartym szwedzkim miastem, które po Gothenburgu, Malmö i Uddevalli nabyło w pełni elektryczne autobusy Volvo. Natomiast pojazdy hybrydowe typu plug-in są regularnie eksploatowane od lata 2018 r. w Värnamo i kursują również na trasie 55 w Gothenburgu.

Elektryczne autobusy Volvo zostały sprzedane miastom w wielu krajach, w tym w Danii, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Holandii, Norwegii i Polsce. Oprócz w pełni elektrycznych autobusów Volvo 7900 Electric, gama zelektryfikowanych pojazdów Volvo Buses obejmuje autobusy hybrydowe i hybrydowe typu plug-in.

źródło: orpa.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ